اخبار مثبتجامعهجهانحتی بهتررسانهسردبیرسلامتیمحیط زیستمقالات

زنی که آپارتمانش را به بیمارستان مرغ مگس خوار تبدیل کرد

با یک حیوان زخمی شروع شد. اکنون آپارتمان کاتیا لاتوف در مکزیکو سیتی به پناهگاهی بعید برای مرغ مگس خوار تبدیل شده است.

یک افسانه باستانی مایاها هشدار می دهد که خدایان هر انسانی را که جرأت کند مرغ مگس خوار را در قفس قفس کند، نفرین خواهند کرد. بنابراین، در آپارتمان کاتیا لاتوف در مکزیکوسیتی، آنها آزادانه به اطراف می چرخند و بال های خود را تار می کنند و 50 بار در ثانیه هوا را می زنند.

لاتوف 12 سال پیش که هنوز از دست دادن همسرش به خود می پیچید و پس از مرگ ناشی از سرطان روده بزرگ در حال بهبودی بود، یک مرغ مگس خوار زخمی را گرفت. کشمکش با یک قلدر بزرگتر و پر، یک چشم برای این موجود کوچک تمام شده بود. برای لاتوف، پرنده ای که گوچی را به خاطر کیف عینک طراح که او را در آن نگه داشته بود نامگذاری کرد- نجات او را ثابت کرد.

لطوف در حالی که صدایش شکسته بود به یاد می آورد: «زمان هایی بود که نمی خواستم بازی کنم، اما او به سمت سر و شانه ام پرواز می کرد یا جلوی من می نشست. “این بیان عشق بود.”

از آن زمان، خانه لاتوف تبدیل به یک کلینیک موقت برای مرغ‌های مگس خوار بیمار، مجروح یا نوزاد شده است و پس از سال‌ها مطالعه بیمار، این مرد 73 ساله یک منبع مرجع برای دوستداران پرندگان در سراسر آمریکای لاتین است.

او اغلب از ده ها گرده افشان حیاتی در یک زمان مراقبت می کند و پایه ای برای آموزش نسل بعدی زمزمه کنندگان مرغ مگس خوار در خط لوله است.


🛈 گردآوری و تحقیق: تحریریه اخبار مثبت
⌨️ ترجمه و ویراستاری: تحریریه اخبار مثبت

یک دیدگاه

دکمه بازگشت به بالا