اخبار مثبتجامعهجهانعقیده و نظرکشاورزیمحیط زیستمقالات

اصلاح زنجیره غذایی. آیا راه‌حل‌ها از آنچه ما فکر می‌کنیم به هم نزدیک‌تر هستند؟

این که چه می خوریم و چگونه آن را تولید می کنیم، در سال های اخیر به کانون بحث های تلخی بین کشاورزان، فعالان محیط زیست و فعالان سلامت تبدیل شده است. اما در بریتانیا و فراتر از آن، ایده‌های جدیدی ریشه دوانده است که ممکن است فقط سیستم غذایی خراب ما را ترمیم کند

احساس سیری می کنید؟ مثل اینکه، آیا از قیامت بی پایان در مورد آینده غذا، مزارع و حومه ما خسته شده اید؟

شما تنها نخواهید بود چه کشاورز هستید که با تغییر سیاست‌های دولت به خاک سپرده شده‌اند، چه محیط‌بانی باشید که از آسیب‌های کشاورزی مدرن در خاک، حیات وحش و آب‌وهوای ما خشمگین شده‌اید، یا یک مبارز بهداشتی که از شیوه‌ای که به نظر می‌رسد سیستم غذایی برای بیمار کردن ما طراحی شده است ناامید شده باشید – شما. در شرکت خوبی هستید

تسلیم شدن وسوسه انگیز است اما گفتگوهای تابستان امسال با چند تن از سرسخت‌ترین منتقدان آن سیستم، همراه با بازدید از جشنواره کشاورزی Groundswell، به من نگاهی اجمالی به چند پوشش نقره‌ای روی مزارع داد.

اینجا گای سینگ واتسون، بنیانگذار مزارع ارگانیک پیشگام ریورفورد در دوون است. او می‌گوید: «ما می‌توانیم 10 میلیارد نفر را در این سیاره تغذیه کنیم، و این کار را با استفاده از شیوه‌های کشاورزی پایدار که کربن را جذب می‌کند و تنوع زیستی را تقویت می‌کند، انجام دهیم. اما برای انجام این کار، ما باید پیچیدگی را در آغوش بگیریم – و از این “زمین 100 هکتاری با رویکرد تک محصولی” دور شویم.”

مزارع ریورفورد، از جمله مزارع سینگ واتسون، نمونه زنده ای از این پیچیدگی است، با تنوع وسیعی از محصولات زراعی و فضایی برای حیات وحش. اکنون او در حال کاوش در مرتع سیلوو است که می‌تواند گاوهای گوشتی خود را در زیر درختان گردو و فندق چرا کند. او می‌گوید، تکنیک‌هایی مانند این، نویدبخش «چهار برابر کردن بازده پروتئین، در عین جداسازی کربن و افزایش تنوع زیستی» است.

هنری دیمبلبی، که خواندن کتاب Ravenous او برای هر کسی که نمی‌داند چگونه غذای خودمان را به هم ریخته‌ایم ضروری است (و استراتژی ملی غذای او عمدتاً توسط دولت که آن را سفارش داده نادیده گرفته شد)، موافق است که ما می‌توانیم کارها را بسیار متفاوت انجام دهیم. تغییر عمده در عادات غذایی ما، دوری از غذاهای فوق فرآوری شده و اتکای بیش از حد به گوشت و لبنیات، کلیدی است. گروه‌های آب و هوایی هشدار می‌دهند که نشانه‌هایی از پیشرفت وجود دارد: مصرف گوشت در بریتانیا بین سال‌های 2009 تا 2018 17 درصد کاهش یافته است.

مصرف گوشت در بریتانیا بین سال‌های 2009 تا 2018 17 درصد کاهش یافت. تصویر: Illiya Vjestica
مصرف گوشت در بریتانیا بین سال‌های 2009 تا 2018 17 درصد کاهش یافت. تصویر: Illiya Vjestica

برخی از راه‌حل‌های کاهش ردپای کشاورزی در فناوری نهفته است، مانند نظارت از راه دور که می‌تواند بهره‌وری خاک را تجزیه و تحلیل کند و مشکلات محصول را در مقیاس کوچک شناسایی کند، و کنترل رباتیک علف‌های هرز که علف‌های هرز را همانطور که ظاهر می‌شوند از بین می‌برد و از نیاز به سمپاشی جلوگیری می‌کند. علفکشها.

دیمبلبی می‌گوید که چنین نظارتی می‌تواند کشاورزان را قادر سازد «به بهره‌وری مزارع خود به صورت پای به پای نگاه کنند. بنابراین اکنون آنها به عنوان مثال متوجه شده اند که یک یا دو متر در کنار پرچین ها پولی به همراه ندارد، بنابراین استفاده از مواد شیمیایی روی آن فایده ای ندارد. و این بدان معناست که در عوض گیاهان وحشی بیشتری در آنجا رشد می‌کنند و خانه‌ای را برای حشراتی که آفات می‌خورند فراهم می‌کنند و بنابراین نیاز کمتری به آفت‌کش‌ها وجود دارد و غیره در اطراف یک دایره فضیلت‌آمیز.

دیمبلبی به مزارعی مانند املاک لاکرلی در همپشایر اشاره می کند که از تناوب هفت ساله “سنتی” زراعی، از جمله محصولات پوششی، و کاهش خاک ورزی استفاده می کند، که هر دو به حفظ خاک و افزایش باروری به طور طبیعی کمک می کنند.

محصولات جدیدی مانند نخود می تواند به مزارع بریتانیایی در کاهش انتشار گازهای گلخانه ای کمک کند. تصویر: کلارک داگلاس
محصولات جدیدی مانند نخود می تواند به مزارع بریتانیایی در کاهش انتشار گازهای گلخانه ای کمک کند. تصویر: کلارک داگلاس

این افزایش در کشاورزی احیا کننده، موضوع جشنواره گراندزول امسال بود، یک نمایش کشاورزی که توسط یک خانواده کشاورز هرتفوردشایر که مصمم بودند کارها را متفاوت انجام دهند، تأسیس شد. با سرگردانی در غرفه‌هایی که همه چیز را از تجزیه و تحلیل کربن خاک گرفته تا تراکتورهای بزرگ جدید را تبلیغ می‌کردند، از اینکه به نظر می‌رسید که بسیاری از مدیران مزرعه و املاک این یادداشت را دریافت کرده‌اند، شگفت‌زده شدم. همانطور که یکی به من گفت: «بازسازی باید راه رو به جلو باشد. ما باید مراقب خاک باشیم. ما باید تنوع زیستی را تقویت کنیم؛ و ما باید سود ببریم ممکن است به معنای کاهش بازده باشد، اما ما کمتر برای نهاده ها هزینه خواهیم کرد. امیدواریم برای ذخیره‌سازی کربن دستمزد دریافت کنیم و امیدواریم درآمد بیشتری داشته باشیم.»

محصولات جدید نیز می توانند نقشی داشته باشند – به هر حال رمانی برای بریتانیا – مانند نخود و عدس که در نسیم در طرح نمایشی موسسه ملی گیاه شناسی کشاورزی تکان می خورد. آنها برای سیستم های تناوب زراعی مناسب هستند، به کود زیادی نیاز ندارند و به طور بالقوه می توانند در نوعی از سیستم کشت مخلوط که در مزارع احیا کننده محبوبیت فزاینده ای دارد، رشد کنند. آنها همچنین چشم‌انداز وسوسه‌انگیز حمص و دال خانگی را در خود دارند.

احیا باید راه رو به جلو باشد – ما باید مراقب خاک باشیم، باید تنوع زیستی را تقویت کنیم

البته دیمبلبی می‌گوید که تغییرات اساسی‌تر ممکن است در حال انجام باشد و از هیجان در مورد گوشت تولید شده در آزمایشگاه و تخمیر دقیق به‌عنوان منابع غذایی بالقوه در آینده نام می‌برد. به گفته اندیشکده RethinkX، آن‌ها می‌توانند تأثیر سیستم غذایی بر روی کره زمین را متحول کنند و تا پایان دهه 70 درصد از تقاضا برای گوشت گاو و لبنیات را از بین ببرند. او هشدار می دهد که هیئت منصفه هنوز در مورد تأثیرات درازمدت آنها بر سلامتی خارج است.

در همین حال، او تغییر ظریف تری را در راه می بیند. او می‌گوید: «من زمان زیادی را با کشاورزان گذرانده‌ام» و بسیاری متوجه می‌شوند که باد در حال تغییر است. روز گذشته در یک مزرعه گوسفند در کامبریا بودم و با پدری 90 ساله و دختر 53 ساله‌اش صحبت می‌کردم، کسی که آن را در اختیار گرفته و سعی می‌کند آن را به جهتی متفاوت [دور از چرای شدید] ببرد. که این همه خسارت به زمین وارد کرده است. مرد بزرگتر بدبین بود: “شما نمی توانید پروانه ها را بخورید.” اما او مصمم بود. او در حال حرکت بود و ادامه می داد.»


🛈 گردآوری و تحقیق: تحریریه اخبار مثبت
⌨️ ترجمه و ویراستاری: تحریریه اخبار مثبت

دکمه بازگشت به بالا