آموزشاخبار مثبتتندرستیجامعهجهانمقالات

با تصویب ممنوعیت گوشی های هوشمند در مدارس ایرلند، شهری که همه چیز از آنجا شروع شد

یک شهر کوچک ایرلندی از ترس تأثیر استفاده از تلفن بر سلامت روان فرزندانشان، یک پیمان داوطلبانه در سطح شهر امضا کرد. هشت ماه بعد، نشانه‌ها حاکی از آن است که به خوبی کار می‌کند - و دولت از آن به عنوان یک طرح استفاده می‌کند

jsj

والدین نوجوانان جوان احتمالاً از دعوای روزانه بر سر زمان دادن تلفن هوشمند به فرزندشان آگاه خواهند بود. آنها احتمالاً مجبور می شوند در مورد آن در هنگام صبحانه، در مدرسه، قبل از خواب صحبت کنند – هر چه باشد، هیچ بچه ای نمی خواهد که اگر دوستانش همگی یکی دارند، کنار گذاشته شود.

به همین دلیل است که شهری در ایرلند گرد هم آمدند تا راه حلی بیاندیشند.

والدین و معلمان در Greystones، County Wicklow، در ماه مه، زمانی که مدیران هشت مدرسه ابتدایی شهر به والدین نامه نوشتند و از آنها خواستند در این ممنوعیت ثبت نام کنند، یک «کد بدون تلفن هوشمند» در سطح شهر راه اندازی کردند. با گرد هم آمدن دسته جمعی، والدین می توانستند فشار همسالان در مورد مالکیت گوشی هوشمند را از بین ببرند.

اکنون، وزرای کابینه ایرلند دستورالعمل‌های جدیدی را در مورد ممنوعیت استفاده از تلفن‌های هوشمند در مدارس تصویب کرده‌اند که توسط وزیر آموزش و پرورش نورما فولی در 7 نوامبر ارائه شد. این پیشنهادها به والدین کمک می کند تا با حمایت دولت، به طور جمعی ممنوعیت های تلفن های هوشمند را اجرا کنند. وزیران همچنین در حال بررسی غیرقانونی کردن فروش تلفن های هوشمند به همه کودکان در سنین دبستان هستند.

راشل هارپر، مدیر مدرسه سنت پاتریک، که در این ابتکار عمل کرد، توضیح داد: «ما می‌توانیم تلفن‌های هوشمند را ببینیم که وارد مدارس ابتدایی ما می‌شوند. والدین، حتی در سنین پایین، از قبل نگران این بودند که فرزندانشان در چه سنی گوشی‌های هوشمند بخواهند.

بر اساس آخرین تحقیقات علمی، نگرانی والدین در مورد خطرات تلفن های هوشمند موجه است. در سال 2020، یک بررسی سیستماتیک از مطالعات دانشگاهی در مورد بررسی گوشی‌های هوشمند، استفاده از رسانه‌های اجتماعی و سلامت روان جوانان نشان داد که در 10 سال گذشته، پریشانی روانی و درمان بیماری‌های روانی به موازات استفاده کودکان و نوجوانان از تلفن‌های هوشمند افزایش یافته است.

راشل هارپر، مدیر مدرسه، می‌گوید: «خوب است که از نظر مثبت سفیر باشیم. تهیه شده توسط راشل هارپر
راشل هارپر، مدیر مدرسه، می‌گوید: «خوب است که از نظر مثبت سفیر باشیم. تهیه شده توسط راشل هارپر

هارپر توضیح داد: «[با گوشی هوشمند] با کلیک یک دکمه، آنها می‌توانند به محتوایی برسند که واقعاً فراتر از سال‌های زندگی‌شان است». منتظر ماندن تا زمانی که دبیرستان زمانی را برای کودکان باز کند تا بلوغ عاطفی خود را برای مقابله با پوشش، مثلاً از یک منطقه جنگی، و همچنین یادگیری مهارت‌های حیاتی برای برقراری ارتباط امن در فضای آنلاین ایجاد کنند.

کریستینا کاپاتینا، یکی از والدین گریستون که دخترانشان 11 و 9 ساله هستند، گفت: تمایلی نیز وجود دارد که تا زمانی که ممکن است تعاملات چهره به چهره را به تعاملات دیجیتالی ترجیح دهند. او گفت: «دوران کودکی در حال کوتاه‌تر شدن است. برای آنها واقعاً مهم است که در مکانی باشند که بتوانند شاد باشند و از بیرون بودن لذت ببرند، فقط بچه بودن.»

والدین در Greystones اکنون این اختیار را دارند که از دسترسی فرزندان خود به این دستگاه ها تا سن 12 سالگی جلوگیری کنند، یعنی زمانی که آنها به مدرسه راهنمایی در ایرلند منتقل می شوند.

هشت ماه از زمان اجرای این ممنوعیت، چه تاثیری داشته است؟ کاپاتینا گفت: «این مشکل را کاملاً حل کرده است. “به جای گفتگوهای طولانی در مورد آن، این بسیار ساده است.”

دوران کودکی کوتاه تر می شود. برای آنها واقعاً مهم است که در مکانی باشند که بتوانند خوشحال باشند و از بیرون بودن لذت ببرند، فقط بچه بودن

این کد داوطلبانه است، بنابراین برخی از والدین تصمیم گرفته‌اند که در آن شرکت نکنند، اما به اندازه کافی ثبت‌نام کرده‌اند تا احساس بی‌تلفنی بودن عادی را ایجاد کنند. در حالی که برخی از رسانه ها استدلال می کنند که این کد فناوری را شیطانی می کند، هارپر این را رد می کند: «ما مخالف فناوری نیستیم. ما مخالف گوشی نیستیم ما فقط از آنها می خواهیم که تا دبیرستان صبر کنند.”

او گفت که راه‌اندازی کد بدون تلفن هوشمند آنها باعث شد تا مدیران مدارس در سراسر جهان با پیام‌های حمایتی در تماس باشند، که نشان می‌دهد ترس والدین از استفاده از تلفن هوشمند در دوران کودکی چقدر جهانی است.

و با توجه به اینکه وزیران اکنون روی دستورالعمل‌هایی برای جوامعی که می‌خواهند ردپای گریستونز را دنبال کنند، کار می‌کنند، هارپر به تمام دستاوردهایی که او و والدینش به دست آورده‌اند افتخار می‌کند. او گفت: «خوشحال است که از نظر مثبت سفیر باشیم.


🛈 گردآوری و تحقیق: تحریریه اخبار مثبت
⌨️ ترجمه و ویراستاری: تحریریه اخبار مثبت

دکمه بازگشت به بالا