اخبار مثبتجامعهجهانرسانهسبک زندگیسردبیرکسب و کار خوبمقالاتهنر

شش دلیل که چرا کریسمس برای سیاره زمین، مشاغل کوچک و سطح استرس شما بهتر است

برنامه ریزی جشن خود را از لحظه ای که پخش کننده های شب سال نو جارو می شوند شروع می کنید؟ یا اینکه در شب کریسمس یادش بیوفتید به مدل شما نزدیکتر است؟

در حالت ایده‌آل، همه ما انتظارات جمعی خود را از این فصل کاهش می‌دهیم – کم بخریم و اگر هدیه‌ای را در اینجا از دست دادیم، یک بابانوئل مخفی آنجا را از دست بدهیم. اما واقعیت این است که برای بسیاری، این فصل از سال با فشار خرید همراه است.

در اینجا شش دلیل وجود دارد که چرا ساخت و ساز در زمان برنامه ریزی فعلی نتیجه می دهد و چگونه می توان آن را عملی کرد.

  1. هزینه را تقسیم کنید

خرج کردن در یک دوره طولانی‌تر می‌تواند به جلوگیری از صورت‌حساب هنگفت کارت اعتباری در ژانویه کمک کند. به گفته شرکت مدیریت اعتبار Lowel، از هر پنج نفر در بریتانیا یک نفر هنوز در عید پاک امسال بدهی های کریسمس را پرداخت می کند، زیرا بحران هزینه زندگی و تورم باعث افزایش قیمت ها در سال 2022 شده است. امسال نیز تصویر مشابهی را ارائه می دهد.

مشاوران در lovemoney.com می‌گویند: «تقویت هزینه‌های کریسمس در طول چند ماه به این معنی است که کمتر به قرض گرفتن نیاز دارید». “همچنین به این معنی است که از وسوسه در لحظه آخر خرج کردن دوری خواهید کرد.”

بر اساس ردیاب سنت های جشن جان لوئیس که روز چهارشنبه منتشر شد، اکنون یک پنجم بریتانیایی ها برای کریسمس در ماه نوامبر برنامه ریزی می کنند. کاتلین میچل، مدیر بازرگانی جان لوئیس، گفت: طولانی شدن بازه زمانی تا حدی با برنامه ریزی مشتریانی که از قبل برای تقسیم هزینه ها برنامه ریزی می کنند توضیح داده می شود.

او گفت: «در حالی که ما بلافاصله پس از تعطیلات تابستانی شاهد افزایش جستجو برای درختان کریسمس هستیم، مردم به طور جدی خرید را از 10 نوامبر آغاز می کنند – یک دوره زمانی 45 روزه تا این رویداد بزرگ.

چگونه این اتفاق بیفتد: بودجه جشن خود را در اسرع وقت تنظیم کنید و آن را به هر چند هفته باقی مانده تا کریسمس تقسیم کنید. مراقب پیشنهادات زودهنگام، مانند 25 درصد صرفه جویی در اشتراک هدیه کریسمس در مجله Positive News باشید. سفارش دادن قبل از 13 نوامبر به این معنی است که می توانید تنها با 22.50 پوند، شخصی را که در این کریسمس برایتان مهم است بالا ببرید. فقط از کد HALFULL هنگام تسویه حساب استفاده کنید.

مواظب نمایشگاه‌های صنایع دستی باشید که ایده‌های هدایایی محلی و صنعتگران را ارائه می‌دهند. تصویر: میخائیل نیلوف
مواظب نمایشگاه‌های صنایع دستی باشید که ایده‌های هدایایی محلی و صنعتگران را ارائه می‌دهند. تصویر: میخائیل نیلوف
  1. برنامه ریزی بیشتر به معنای خرید هراس کمتر است

برنامه‌ریزی بیشتر از قبل باعث می‌شود که در نهایت به هدایایی برسید که گیرندگان واقعاً می‌خواهند یا نیاز دارند. هدایایی که بیشتر مورد توجه قرار می گیرند نیز به معنای بازگشت کمتر است که خبر بدی برای محیط زیست است.

در بریتانیا، مشتریان سالانه حدود ۷ میلیارد پوند کالاهایی را که از اینترنت خریداری کرده‌اند، برمی‌گردانند. محیط زیست هزینه را در قالب حمل و نقل و ذخیره سازی و همچنین دفع اقلامی که بیش از حد آسیب دیده یا کثیف هستند برای فروش مجدد محاسبه می کند. این مسئله به حدی است که اکنون حتی سازمانی برای مطالعه راه حل های بالقوه وجود دارد: گروه تحقیقاتی بازگشت محصول (PRRG) در دانشگاه ساوتهمپتون.

نحوه انجام آن: فهرستی تهیه کنید و سعی کنید به آن پایبند باشید. اختصاص زمانی برای خرید در زمانی که آرامش دارید – در صورت امکان – نیز کمک خواهد کرد: تحقیقات نشان می دهد که خرید ناگهانی بیشتر زمانی اتفاق می افتد که مردم احساس استرس، عصبانیت، گناه یا بی حوصلگی می کنند.

خرید ناگهانی زمانی که استرس، عصبانیت، گناهکار یا بی حوصله هستید بیشتر محتمل است. تصویر: لیزا سامر
خرید ناگهانی زمانی که استرس، عصبانیت، گناهکار یا بی حوصله هستید بیشتر محتمل است. تصویر: لیزا سامر
  1. از کسب و کارهای کوچک و مستقل حمایت می کند

آنها ممکن است مزایایی مانند تحویل در همان روز یا خرید از طریق یک برنامه را ارائه ندهند، اما شرکت‌های مستقل کوچک‌تر واقعاً از سفارش شما استقبال خواهند کرد: تحقیقات نشان می‌دهد که حداقل یک نفر از هر پنج در بریتانیا برای زنده ماندن به درآمد مربوط به کریسمس متکی است.

مدیر عامل، شان وود، توضیح می‌دهد: «اشتراک اخبار مثبت نه تنها هدیه‌ای بی‌نظیر و معنادار است، بلکه خرید آن راهی قدرتمند برای حمایت مالی از ما و در عین حال انتشار داستان‌های الهام‌بخش است. فروش کریسمس ما می‌تواند تفاوت بین یک سال سخت و یک سال عالی برای کسب‌وکار را ایجاد کند – و اگر دومی باشد، مارپیچ مثبتی را ایجاد می‌کند که بتوانیم بودجه روزنامه‌نگاری نشاط‌آور بیشتری را تأمین کنیم و آن را به افراد بیشتری برسانیم.»

دریافت زودتر سفارشات به کسب و کارهای کوچکتر امکان می دهد منابع خود را مطابق با تقاضا بهتر برنامه ریزی کنند. و خرید کوچک اغلب با اطمینان از شفافیت همراه است، که می تواند با مارک های بزرگتر تیره تر باشد. احتمال بیشتری وجود دارد که بدانید چه کسی، چگونه و از کجا این مورد را ساخته است.

نحوه انجام آن: مراقب نمایشگاه‌های صنایع دستی محلی باشید و از کسب‌وکارهای کوچک درباره زمان‌های تحویل قطعی آن‌ها بپرسید تا مطمئن شوید به موقع سفارش می‌دهید. کوپن‌های هدیه برای شرکت‌های محلی یک راه مفید برای حمایت از کوچک‌ترین راه‌ها در صورت کمبود وقت یا الهام است. و خرید در شنبه مشاغل کوچک را در نظر بگیرید – که در انگلستان در 2 دسامبر امسال رخ می دهد.
یافتن کسب‌وکار کوچک آن، می‌تواند مقداری الهام فصلی، از راحتی مبل شما ایجاد کند.

انتخاب های بیشتر در نظر گرفته شده نیز احتمالا رد پای کربن جشن شما را کاهش می دهد. تصویر: Işıl
انتخاب های بیشتر در نظر گرفته شده نیز احتمالا رد پای کربن جشن شما را کاهش می دهد. تصویر: Işıl
  1. احتمال انتخاب های عمدی و اخلاقی را بیشتر می کند

به خودتان فضایی بدهید تا در مورد تأثیر تصمیمات مربوط به هزینه های جشن خود تحقیق کنید، از آنچه می خواهید برای شام کریسمس بخورید تا اینکه آیا اصلاً می خواهید هدیه بخرید یا خیر.

چگونه این اتفاق بیفتد: آیا این سالی است که شما یک خط مشی فقط از قبل دوست داشتنی را برای بابا نوئل مخفی خانواده خود پیشنهاد می کنید؟ یا شاید بخواهید کوپن ها را با تجربیات به جای هدایای فیزیکی که مردم واقعاً به آن نیاز ندارند، عوض کنید؟

اگر مسیری را که دوست داشتید پایین می‌روید، پیش‌روی به سایت‌هایی مانند eBay یا Vinted فرصت می‌دهد تا یک هدیه دست دوم عالی را انتخاب کنید. جواهرات قدیمی، کتاب‌های معنی‌دار و لباس بافتنی باکیفیت عالی، همگی در کمین هستند، بدون هزینه‌های زیست محیطی برای خرید نو.

اگر امسال تصمیم به خرید هدایای جدید، تزیینات یا غذای خاص دارید، در نظر بگیرید که چگونه پول نقد شما می تواند برای جهانی که می خواهید ببینید رای دهد. مراقب محصولات دارای گواهینامه B Corps، شرکت های اجتماعی و تعاونی ها باشید.


🛈 گردآوری و تحقیق: تحریریه اخبار مثبت
⌨️ ترجمه و ویراستاری: تحریریه اخبار مثبت

دکمه بازگشت به بالا