اخبار مثبتجهانرسانهمحیط زیست

هفته خرس چاق: خرس ماده 128 گریزر پس از «پر کردن ماهی قزل آلا در صورتش» برنده شد.

خرس پیروز که "عملکرد غالب" و "مهارت و صلابت" را از خود نشان داد، رقابت 11 خرس دیگر را در آلاسکا شکست داد.

یک خرس ماده بزرگ که به عنوان ترکیبی از «مهارت و سرسختی» توصیف می‌شود، برنده هفته خرس چاق شد، مسابقه سالانه برای اینکه ببینیم کدام خرس‌های آلاسکا می‌توانند قبل از فصل خواب زمستانی بیشترین وزن را داشته باشند.

خرس پیروز که 128 گریزر نام دارد، رقابت 11 خرس دیگر را در پارک ملی کاتمای آلاسکا شکست داد تا در رای گیری آنلاین عنوان قهرمانی را به دست آورد.

با انجام این کار، 128 Grazer به فهرستی از برندگان هفته خرس چاق ملحق شد که برخی از آنها را در راه پیروزی شکست داد.

«به قهرمان هفته خرس چاق 2023، 128 Grazer تبریک می‌گویم!» سرویس پارک ملی در یک پست فیس بوک اعلام کرد.

“با عملکردی غالب… انعطاف پذیری و قدرت گریزر مظهر خرس قهوه ای کاتمای است.”

کسب عنوان کار آسانی نبود. در طول مسیر، 128 Grazer با 747، برنده دو بار هفته خرس چاق، که توسط پارک ملی Katmai به عنوان “معمولاً بسیار چاق” در پایان هفته توصیف شده بود، روبرو شد.

گریزر 128 لاغرتر. عکس: با احترام L. Law/Katmai پارک ملی و حفاظت شده
گریزر 128 لاغرتر. عکس: با احترام L. Law/Katmai پارک ملی و حفاظت شده

به گفته کاتامی ، 128 گریزر قبل از اینکه با 32 چانک، “کوهی از یک مرد” با “خلفی برجسته” روبرو شود، سه دور رای گیری را پشت سر گذاشت.

هفته خرس چاق با اجازه دادن به طرفداران برای رای دادن به یکی از دو خرس کار می کند. سپس برنده به دور بعدی می رود تا با یک خرس متفاوت روبرو شود. کاتمای گفت، 128 گریزر در میان رای دهندگان هفته خرس چاق محبوب واقعی بود، که از آنجایی که او “انقدر ماهی سالمون را در صورتش پر کرده بود” بسیار خرسند شده بودند.

سرویس پارک ملی گفت: «ترکیب مهارت و سرسختی گریزر او را به یکی از مهیب‌ترین، موفق‌ترین و سازگارترین خرس‌های رود بروکس تبدیل می‌کند که به خوبی برای زمستان آماده است.»

128 گریزر در سال 2005 به رودخانه بروکس در پارک ملی کاتمای معرفی شد. از آن زمان خرس “به یکی از بهترین ماهیگیران” در منطقه تبدیل شده است و دو توله توله بزرگ کرده است.

به گفته کاتمای، 128 گریزر یک “مادر مخصوصا دفاعی” برای دفاع از توله هایش به خرس های بزرگتر و نر حمله می کند و برخی از خرس های بزرگتر نیز فعالانه از او دوری می کنند.


🛈 منبع: سایت The Guardian
⌨️ ترجمه و ویراستاری: تحریریه اخبار مثبت

دکمه بازگشت به بالا