اخبار مثبتبایگانیجامعهجهانکسب و کار خوب

طرح جاده به پناهگاه، مسافرت با اتوبوس رایگان را برای بازماندگان سوء استفاده ارائه می دهد

شراکتی که برای اولین بار در جریان اعتصابات راه آهن شکل گرفت، گسترش یافته است و به بازماندگان سوء استفاده این فرصت را می دهد تا به مسکن و حمایت ایمن برسند.

jsj

زنان، مردان و کودکانی که از آزار خانگی در بریتانیا فرار می‌کنند، ممکن است از طرح جدیدی بهره ببرند که به بازماندگان سوء استفاده می‌کند سفر رایگان اتوبوس ملی اکسپرس در سراسر بریتانیا را به بازماندگان سوء استفاده می‌کند.

زنان کمک، یک موسسه خیریه که برای پایان دادن به آزار خانگی کار می کند، با اپراتور کوچ برای پروژه جاده به پناهگاه همکاری کرده است تا به مردم این شانس را بدهد که به پناهگاه امن و پشتیبانی برسند.

سازمان دهندگان می گویند که این طرح به ویژه بسیار مهم است، زیرا به بازماندگانی که از آزار خانگی فرار می کنند اغلب توصیه می شود که به دنبال خدمات پناهندگی دور از مجرم خود باشند. برای بسیاری، پرداخت هزینه سفر می تواند بسیار چالش برانگیز باشد و مانعی برای جستجوی پناهندگی باشد: بازماندگان احتمالاً هنگام فرار از سوء استفاده پول و وسایل کمی با خود حمل می کنند. آنها می گویند که این امر به ویژه در مورد زنانی که سوء استفاده اقتصادی را تجربه می کنند صادق است، که ممکن است دسترسی کمی به پول داشته باشند.

طرح جاده به پناهگاه توسعه ای از برنامه ریل به پناهگاه زنان کمک است که در آن بازماندگان می توانند به سفر رایگان در شبکه ریلی بریتانیا دسترسی داشته باشند. بین راه اندازی این طرح در آوریل 2020، تا اکتبر 2023، Rail to Refuge به 7432 بازمانده از جمله 2146 کودک کمک کرده است تا به امنیت برسند.

تحقیقات آنها نشان می‌دهد که 64 درصد از بازماندگان نمی‌توانستند بدون راه‌آهن به پناهگاه سفر کنند و ممکن است در معرض خطر خشونت‌آمیز یا روی آوردن به خودکشی قرار بگیرند.

نشنال اکسپرس اولین بار از گسترش طرح راه آهن به پناهگاه در تابستان 2022 حمایت کرد و از بازماندگان در طول اعتصابات راه آهن با ارائه خدمات اتوبوس خود به صورت رایگان در زمانی که بازماندگان قادر به فرار با قطار نبودند، حمایت کرد.

طرح جاده به پناهگاه واقعا نجات دهنده خواهد بود

فرح نظیر، مدیر اجرایی سازمان کمک به زنان، گفت: «آزارهای خانگی بازماندگان را از وضعیت مالی آنها جدا می‌کند و فرار به محل امن را بسیار دشوار می‌کند. ما خوشحالیم که با طرح نشنال اکسپرس در جاده پناهندگی کار می کنیم و مانع مالی فرار از سوء استفاده را از بین می بریم و به بازماندگان کمک می کنیم بدون هیچ هزینه ای به پناهگاه امن دسترسی پیدا کنند.

طرح راه به پناهگاه “واقعاً نجات بخش” خواهد بود. ناظر افزود.

شارلوت مسترز، مدیر تجربه مشتری در National Express، توضیح داد که به بازماندگان سفر رایگان در هر یک از خدمات شرکت به بیش از 550 مقصد در سراسر بریتانیا، که از طریق پناهگاه آنها ترتیب داده شده است، ارائه خواهد شد.

“بازماندگان می توانند با هر یک از خدمات ما به سفر رایگان به بیش از 550 مقصد در سراسر بریتانیا دسترسی داشته باشند که از طریق پناهگاه آنها ترتیب داده شده است.”

طرح راه به پناهگاه چگونه کار می کند؟

  • یک بازمانده از یک سرویس آزار خانگی که عضو فدراسیون کمک زنان انگلستان، ایمکان، کمک زنان اسکاتلندی یا کمک زنان ولز است (از جمله خط مشاوره مردان Respect) درخواست پشتیبانی می کند.
  • در صورت لزوم، بازمانده به پناهگاه ارجاع داده می شود و پس از تایید جای خالی پناهندگی به وی اطلاع داده می شود.
  • پناهگاه یک بلیط قطار یا قطار رایگان برای بازماندگان رزرو می کند
  • پناهگاه می تواند مشخصات بلیط و مجموعه را از طریق تلفن همراه برای بازماندگان ارسال کند. پس از آن بازماندگان می توانند از بلیط الکترونیکی یا پیامک ارسال شده به تلفن همراه خود استفاده کنند، بلیت را از ایستگاه با استفاده از هر کارت نقدی یا اعتباری تحویل بگیرند، یا پناهگاه می تواند بلیط را از طریق پست درخواست کند و شخصاً در اختیار بازماندگان قرار دهد. آن‌ها می‌توانند مانند عادی سفر کنند، بدون اینکه اعلام کنند بلیت رایگان بوده یا از آزار خانگی فرار می‌کنند.

🛈 گردآوری و تحقیق: تحریریه اخبار مثبت
⌨️ ترجمه و ویراستاری: تحریریه اخبار مثبت

دکمه بازگشت به بالا