اخبار مثبتجهانسردبیرمحیط زیستمقالات

بازگشت: گونه «گمشده» در حال بازگشت به بریتانیا

برخی دوباره معرفی شدند، برخی دیگر به طور مرموزی دوباره ظاهر شدند. با گونه هایی که از ورطه بازگشته اند آشنا شوید

jsj

بریتانیا یکی از کشورهایی است که از طبیعت تهی شده است و دولت فعلی آن تمایلی به انجام کاری در این زمینه ندارد. پا به این خلاء رهبری چریک‌بازان هستند که در میان بحث‌های پر جنب و جوش، گونه‌های غیرقانونی را معرفی می‌کنند. برخی از این موجودات به دلیل تلاش هایشان بازگشته اند.

Image: Arterra
Image: Arterra

سگ آبی

در حالی که یک محاکمه رسمی آنها را از سال 2009 به غرب اسکاتلند بازگرداند، دیگران به طور مرموزی به سمت شرق در رودخانه تی رفتند – که اکنون به طور گسترده تایید می شود که نتیجه انتشار غیررسمی است. چند سال بعد، بیورها در رودخانه Otter در دوون ظاهر شدند و علیرغم برنامه اولیه دولت برای حذف آنها، در نهایت اجازه ماندند. این گونه در حال حاضر هم در انگلستان و هم در اسکاتلند محافظت می شود، اگرچه اسکاتلند به مالکان اجازه می دهد ده ها نفر را هر سال بکشند.

عقاب دم سفید

عقاب دم سفید بزرگترین پرنده شکاری انگلستان است که طول بال هایش به 2.5 متر می رسد. در سال 1780 تا انقراض شکار شد تا اینکه در نهایت از پرندگان نروژ برای معرفی مجدد این گونه به اسکاتلند استفاده شد. طی چند سال گذشته، نسخه‌های رسمی آن را به جزیره وایت و سایر بخش‌های انگلستان بازگردانده است، جایی که اولین جوجه عقاب در 240 سال سرانجام در تابستان امسال به دنیا آمد.

Image: Michelle Gilders
Image: Michelle Gilders
Image: Patrick Pahlke
Image: Patrick Pahlke

گراز وحشی

در حالی که خویشاوندان اهلی آن گسترده هستند، گراز وحشی از قرن سیزدهم در حومه بریتانیا غایب بود – یعنی تا زمانی که ترکیبی از فرارهای مزرعه و رهاسازی عمدی آن را دوباره در طبیعت از دهه 1970 برقرار کرد. این مهندسان اکوسیستم همه چیزخوار، که از پوزه بزرگ خود برای شخم زدن خاک استفاده می کنند، اکنون در بسیاری از نقاط کشور، از جنگل دین گرفته تا ارتفاعات اسکاتلند، یافت می شوند.

سفید رگ سیاه

بیش از 12 مورد از این پروانه ها که به مدت 100 سال در بریتانیا منقرض شده بودند، در ماه ژوئن به طور مرموزی در یک ذخیره گاه طبیعی در کرویدون در جنوب لندن ظاهر شدند – احتمالاً در نتیجه رهاسازی غیرقانونی. این نمونه سیاه و سفید خیره کننده تنها آخرین پروانه ای است که توجه پرورش دهندگان ماوریک را به خود جلب کرده است، آنها همچنین فریتلارهای باتلاقی در خطر انقراض و فریتیلاری های گلانویل را به سایت های جدید در سراسر کشور گسترش داده اند.

Image: Dave Collins
Image: Dave Collins
Image: David Dunn
Image: David Dunn

وُل آبزی

این جوندگان خزدار کوچک بخش مهمی از اکوسیستم رودخانه هستند و با نقب زدن در سواحل و خدمت به عنوان غذا، زیستگاه گونه‌های دیگر را ایجاد می‌کنند. در واقع، بسیاری از حیوانات دیگر دوست دارند آنها را بخورند که به حشرات لقب “بیسکویت شکلاتی طبیعت” داده شده است. آلودگی و از دست دادن زیستگاه نیز مدت‌هاست که تعداد آنها را تهدید کرده است، اما انتشارات رسمی اکنون آنها را به رودخانه‌های بالا و پایین بریتانیا بازگردانده است.

سمور سنگی

تعداد انگشت شماری از انتشارات رسمی تعداد این ساکنان درخت گریزان را تقویت کرده است، که سنجاب خاکستری مهاجم را جزو طعمه های مورد علاقه خود می دانند. آنها مدت‌هاست که در سراسر بریتانیا تهدید شده‌اند، اما جمعیت آنها در ولز و گلوسسترشایر در حال افزایش است. چریک‌بازان احتمالاً با رها کردن آنها در مکان‌های دیگر، از جمله جنگلی در جنوب غربی لندن، تعداد آنها را افزایش داده‌اند.

Image: Richard McManus
Image: Richard McManus

🛈 گردآوری و تحقیق: تحریریه اخبار مثبت
⌨️ ترجمه و ویراستاری: تحریریه اخبار مثبت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا