اخبار مثبتاقتصادجامعهجهانرپورتاژرسانهسردبیرکسب و کار خوبمحیط زیستمقالات

از لوبیا استفاده کنید: چگونه حبوبات ریز اما قدرتمند لحظه ای را می گذراند

چگونه با بحران آب و هوا مبارزه می‌کنید، سوءتغذیه جهانی را شکست می‌دهید و در یک وعده غذایی تغییری در کشاورزی ایجاد می‌کنید؟ رابین ایولی در مورد راه حل کوچک اما قدرتمند - و تغییر سیاست کوچک حیاتی - گزارش می دهد که می تواند "آبشاری از کربن زدایی" را آغاز کند.

jsj

آنها سر به سر شوخی های بی پایان و یک عنصر اصلی طنز توالت هستند، اما اکنون به نظر می رسد که لوبیا فروتن لحظاتی را سپری می کند. تحقیقات جدید نشان می‌دهد که حبوبات می‌توانند به نجات جهان کمک کنند، با توجه به شهرت خود در زمینه غذای فوق‌العاده.

اثر پیشرفت، مطالعه‌ای که توسط دانشگاهیان دانشگاه اکستر انجام شد، نشان داد که تعویض همبرگر با لوبیا و سایر غذاهای گیاهی در منوی بخش عمومی – از زندان‌ها گرفته تا مدارس و بیمارستان‌ها – می‌تواند به عنوان یکی از سه انعام فوق‌العاده عمل کند. نقاطی که قادر به راه اندازی یک آبشار کربن زدایی هستند.

جای تعجب نیست که سازمان ملل کمپینی را برای “تعیین آینده با لوبیا” به نام Beans is How آغاز کرده است که هدف آن دوبرابر کردن مصرف جهانی لوبیا تا سال 2028 است.

در سطح جهانی، ریسک بالاست. با توجه به اینکه گوشت 60 درصد از گازهای گرم کننده سیاره را تشکیل می دهد که توسط تولید مواد غذایی تولید می شود، تغییر رژیم غذایی به خانواده حبوبات از لوبیاهای غنی از پروتئین، حبوبات، نخود و عدس این پتانسیل را دارد که نه تنها باعث صرفه جویی زیادی در CO2 شود، بلکه کاهش دهد. جنگل زدایی و آزادسازی زمین های مورد استفاده برای پرورش خوراک دام.

ظرفیت طبیعی حبوبات را برای احیای سلامت خاک از طریق تثبیت نیتروژن و قیمت مناسب کیف پول آنها در حدود 1.60 پوند در هر کیلوگرم – نصف هزینه متوسط مرغ پرورش فشرده شما – به کار ببرید و یک فرصت بزرگ در انتهای ساقه لوبیا خواهید داشت. و این قبل از اینکه حتی از وضعیت آنها به عنوان یکی از مغذی ترین غذاهای ما یاد کنیم، با مطالعات نشان می دهد که خوردن حبوبات قند خون را تنظیم می کند، کلسترول را کاهش می دهد، سلامت قلب را تقویت می کند و حتی خطر سرطان را کاهش می دهد.

افزایش مصرف جهانی لوبیا از طریق تدارکات عمومی، و نه صرفاً در سطح فردی، چشم اندازی است که در حال حاضر در دانمارک شکل گرفته است. دستورالعمل‌های دولتی اجرا شده در سال 2021 که مصرف روزانه 100 گرم حبوبات را توصیه می‌کند، توسط آشپزها و غذاخوری‌ها در مدارس، بیمارستان‌ها، خانه‌های سالمندان و غذاخوری‌های اداری شهرداری پذیرفته شده است.

همه کشاورزانی که با آنها صحبت می کنیم واقعاً می خواهند تغییر کنند و بخشی از این روند تغییر باشند

Ebbe Andersen، مشاور ارشد غذای گیاهی می‌گوید: «هیچ‌کس به‌طور مشخص نمی‌گوید: «باید حبوبات بخرید»، اما شما توصیه می‌کنید که آنها را بخوریم، و همچنین فشاری برای رژیم‌های کمتر حاوی CO2 در غذاخوری‌های عمومی دارید. شورای کشاورزی و غذای دانمارک ترکیب این چیزها طبیعی است که لوبیا و حبوبات نقش بیشتری دارند.

اندرسن می‌گوید که روند خرید سوپرمارکت نشان می‌دهد که نمونه‌ای که توسط تدارکات عمومی تعیین شده است به سطح مصرف‌کننده می‌رسد، اما هشدار می‌دهد که دانمارکی‌ها هنوز به هدف ۱۰۰ گرمی، یعنی چیزی کمتر از ۱۰ گرم، فاصله دارند. در مقایسه، در مناطق پرمصرف جهان – کنیا، رواندا و بوروندی – مردم تقریباً وزن بدن خود را سالانه در لوبیا می خورند، تقریباً 50 تا 60 کیلوگرم.

قدرت پالس نیز به آرامی در هلند در حال ایجاد است، جایی که ائتلافی از دانشگاهیان، ادارات دولتی و نمایندگان صنایع غذایی در مناقصه دوبرابر کردن مصرف حبوبات و غلات تا سال 2030 هستند. غذاهای مبتنی بر غلات در حال حاضر در منوها قرار دارند

جوزیا ملدروم، موسس Hodmedod. تصویر: David Charbit/Hodmedod's
جوزیا ملدروم، موسس Hodmedod. تصویر: David Charbit/Hodmedod’s

موریل وراین، دانشمند مصرف‌کننده، توضیح می‌دهد: «ما از غذاخوری‌هایی که می‌ترسیدند آزمایش کنند، زیاد شنیدیم، زیرا نگران ضرر مالی بودند، اما کسانی که تغییراتی ایجاد کردند، متوجه شدند که نباید آنقدر بترسند.

یکی از موانع پیشرفت، صنعت کشاورزی اروپایی است که به محصولات سنتی غلات، گوشت و لبنیات وابسته است. به گفته جوزیا ملدروم، فعال مواد غذایی، ایجاد مسیرهای روشن تر برای بازار حبوبات به کشاورزان این اطمینان را می دهد که نقش خود را در انتقال پروتئین ایفا کنند.

Meldrum یکی از بنیانگذاران Hodmedod’s، یک خرده‌فروش مواد غذایی کامل و متخصص در محصولات تولید شده در بریتانیا بود تا رنسانس لوبیا را تسریع کند. این 12 سال پیش بود. اکنون با کشاورزانی که به دنبال کناره گیری از تردمیل کشاورزی صنعتی هستند کار می کند و به آنها کمک می کند نخود فلامینگوی خانگی، کینوا دودی، عدس مرجانی و غیره را به بازار عرضه کنند.

با کاهش مصرف گوشت، آیا حبوبات می توانند پروتئین جدید ما شوند؟ تصویر: David Charbit/Hodmedod's
با کاهش مصرف گوشت، آیا حبوبات می توانند پروتئین جدید ما شوند؟ تصویر: David Charbit/Hodmedod’s

او می‌گوید: «ما می‌خواهیم فرصتی را در مقابل آنها قرار دهیم که به آنها امکان می‌دهد کارشان را متفاوت انجام دهند. “همه کشاورزانی که با آنها صحبت می کنیم واقعاً می خواهند تغییر کنند و بخشی از این روند تغییر باشند.”

در بریتانیا، لوبیا از عصر آهن رشد می‌کرد و زمانی یکی از اصلی‌ترین رژیم‌های غذایی بود، تا زمانی که صنعتی شدن غذاهای فرآوری‌شده، گوشت‌های پرورش‌یافته و مجموعه‌ای از اثرات مخرب زیست‌محیطی را به ارمغان آورد.

ملدرام می‌گوید: «فکر می‌کنم برای بسیاری از کشاورزان این موضوع کمی فاجعه‌آمیز بوده است. «خبر خوب این است که اگر سیاست در جهت دیگری پیش رود، اگر نه بیشتر، به همان اندازه پاسخ مثبت خواهند داد. آنها برای انجام کارهای مثبت به انگیزه کمتری نسبت به انجام کارهای منفی نیاز دارند.

بریتانیایی تازه برداشت شده توسط Hodmedod's در مزارع بریتانیا رشد کرده است. تصویر: David Charbit/Hodmedod's
بریتانیایی تازه برداشت شده توسط Hodmedod’s در مزارع بریتانیا رشد کرده است. تصویر: David Charbit/Hodmedod’s

ملدروم معتقد است که مدل مزرعه صنعتی ما می‌تواند در نهایت با کاهش تقاضا برای گوشت خوک و مرغ کنار گذاشته شود و نیاز به خوراک وارداتی مبتنی بر سویا و محصولات خوراک خانگی را کاهش دهد. یارانه های دولتی کشاورزی می تواند استفاده از زمین های آزاد شده را برای کشت حبوبات تشویق کند.

او مایل است ببیند که تولیدکنندگان حبوبات و حبوبات در سیستم نوپای «تدارکات پویا» دولت جای پایی پیدا کنند، مدلی جدید که هدف آن باز کردن درهای خرید بخش دولتی به روی شرکت‌ها و سازمان‌های کوچک‌تر است. او می‌گوید: «در واقع این یک چیز بسیار مثبت است. “و اگر کار کند، می تواند متحول کننده باشد.”

Meldrum می گوید که تقاضای بریتانیا برای حبوبات و حبوبات در حال حاضر “بسیار” – و در حال رشد است. طبق تجزیه و تحلیل منتشر شده در Lancet، با کاهش مصرف متوسط روزانه گوشت در بریتانیا تا 17 درصد در دهه منتهی به سال 2019، اصلاح پروتئین جایگزین ما باید از جایی باشد.

این برای نشان دادن این است که راه های دیگری برای غذا خوردن وجود دارد

حتی در حال حاضر چشم انداز لوبیا پخته شده در بریتانیا وجود دارد. در هفته های اخیر، اولین محصول تجاری لوبیا بومی در مزرعه ای در لینکلن شایر پس از 12 سال توسعه در دانشگاه وارویک برداشت شده است. در حال حاضر، برند پیشرو لوبیا پخته بریتانیا به تنهایی 50000 تن لوبیا آمریکای شمالی را در سال ارسال می کند. به گفته دست اندرکاران این پروژه، کشت این دانه ها در بریتانیا به طور قابل توجهی مایل های غذایی را کاهش می دهد و به دستیابی به اهداف آب و هوایی بخش غذا کمک می کند.

و شاخه های سبز (لوبیا) امید نیز در سفره خانه های سراسر کشور در حال ظهور هستند. شوراها در غیاب رهبری وست مینستر، از اختیارات خود برای تصمیم گیری محلی استفاده می کنند. سه مقام محلی بریتانیا – نورویچ، ادینبورگ و هیواردز هیث – قبلاً با ابتکار عمل جهانی پیمان مبتنی بر گیاهان، متعهد شده‌اند که وعده‌های غذایی وگان را در بیمارستان‌ها، مدارس، خانه‌های سالمندان، زندان‌ها و ساختمان‌های دولتی قرار دهند. در همین حال، در لسترشر، پروژه BeanMeals به رهبری موسسه تغییر محیطی دانشگاه آکسفورد، در حال تبلیغ حبوبات و حبوبات در منوی شش مدرسه به عنوان بخشی از یک مطالعه گسترده تر در مورد چگونگی افزایش عرضه و تقاضای لوبیاهای خانگی در سراسر بریتانیا است.

جورجینا وبر، معاون مدیر مدرسه مقدماتی گرین ساید در شپردز بوش لندن، قبلاً این جهش را انجام داده است. در منوی شام مدرسه کاملاً گیاهی آنها، حبوبات و حبوبات در مرکز توجه قرار دارند.

او می‌گوید: «این برای نشان دادن این است که راه‌های دیگری برای غذا خوردن وجود دارد، و وقتی همه این غذاهای خوشمزه را با هم می‌خورید، آموزش در مورد وعده‌های غذایی سالم و مغذی بسیار آسان‌تر است. “ما هر روز از آنها استفاده می کنیم.” شاید این افسانه در نهایت درست باشد – لوبیا واقعا جادویی است.

قدرت پالس: پنج استارت آپ که لوبیا را دوباره اختراع می کنند

1 شرکت لوبیای Honest

یک گپ شانسی و پرچین با همسایه مایک استرینگر، کشاورز آدام پالمر را وادار کرد تا چهار سال پیش شرکت The Honest Bean را با خواهرش راه اندازی کند. این زوج در جستجوی جایگزینی پایدار و تولید بریتانیا برای نخود بودند تا هوموس درست کنند. استرینگر، چیزی شبیه به یک افسانه کشاورزی باقلا، جواب را در مزرعه همسایه خود داشت. Honest Bean Co متولد شد و تیم برادر و خواهر اکنون لوبیاهای فاوا خود را در سایت‌هایی در سراسر بریتانیا پرورش می‌دهند، آن‌ها را تا حد کمال ترد برشته می‌کنند و آن‌ها را آزادانه چاشنی می‌کنند تا میان‌وعده‌ای قابل خوردن درست کنند که در جایی بین ترد سیب‌زمینی و آجیل قرار می‌گیرد. . پالمر می گوید: لوبیا فاوا سرشار از پروتئین و فیبر است، در آب و هوای بریتانیا به خوبی رشد می کند و برای سلامت خاک نیز عالی است.

Image: Honest Bean Co
Image: Honest Bean Co

Image: David Charbit/Hodmedod’s
Image: David Charbit/Hodmedod’s

2 Hodmedod’s

در یک نام چیست؟ در مورد هومدود بسیار زیاد است.
Hodmedod یک کلمه قدیمی انگلیسی شرقی است که می تواند به جوجه تیغی، حلزون، حلقه مو یا حتی یک آمونیت اشاره کند. جوزیا ملدروم، یکی از بنیانگذاران، معتقد است که این کلمه فراموش شده برای لوبیا، به ویژه لوبیا فاوا و نخود سیاه که مشتاق احیای آن است، به همان اندازه خوب عمل می کند. این شرکت در سال 2012 از پروژه لوبیا بریتانیایی بزرگ Meldrum متولد شد، که هدف آن تحریک رنسانس حبوبات خانگی با توزیع یک تن از فاواهای بریتانیا بود. هومدود اکنون حبوبات، غلات، دانه‌ها و آرد را می‌فروشد که همگی در مزارع بریتانیا رشد می‌کنند. و سایت آنها گنجینه ای از دستور العمل های لب زدن است.
نخود فرنگی موش با هریسا؟


3 شرکت Pulse Kitchen

ینس هانیبال و مایکل تینساگر دانش خود در زمینه حبوبات را از زادگاهشان دانمارک به لندن آوردند و در آنجا Pulse Kitchen را راه اندازی کردند. این دو، علاوه بر اداره یک مشاوره آشپزخانه پرمشغله، غذاهای آماده با انرژی و سیاره پسند خود را مستقیماً از وب سایت خود می فروشند. فکر کنید غیرکارن مکزیکی، نخود تیکا ماسالا و عدس و قارچ بولونیس، غنی شده با منابع طبیعی اومامی و ترکیبات ادویه داخلی آنها، که در طول سال ها پخت و پز در آشپزخانه ابداع شده است. هانیبال می گوید: ایده این است که شما نیازی به تغییر عادات غذایی خود ندارید. “اینها فقط نسخه های گیاهی از وعده های غذایی هستند که قبلاً دوست دارید.”

Image: Pulse Kitchen
Image: Pulse Kitchen

Image: Cool Beans
Image: Cool Beans

لوبیا خنک

یکی دیگر از بازیکنان در فضای آماده فر، Cool Beans با ساختن بوریتوهای بسته بندی شده با لوبیا برای فریزر خانگی، به اسم خود عمل می کند. بنیانگذار تایلر مایوراس پس از اینکه شش سال پیش وگان شد و در حالی که راهروهای فریزر را برای یک غذای سالم و آماده جستجو می کرد، ناامیدی مداوم را تجربه کرد، این لباس مستقر در شیکاگو را راه اندازی کرد. او می‌گوید: «من بسیاری از وعده‌های غذایی آخر هفته را آماده می‌کردم و قسمت‌های اضافی را در بسته‌هایی که می‌توانم برای کار ببرم فریز می‌کردم، و به این ترتیب ایده Cool Beans متولد شد. ما حول حبوبات و لوبیا متمرکز شدیم زیرا هم برای مردم و هم برای کره زمین بسیار عالی هستند.


شرکت Bold Bean

لوبیا؟ جسورانه؟ واقعا؟ بنیانگذار آملیا کریستی میلر مطمئناً چنین فکر می کند. او می گوید: «ما در تلاشیم به مردم نشان دهیم که همه لوبیاها برابر نیستند. کریستی میلر اروپا را جست‌وجو کرده است تا از لوبیاهای مرغوب، نخود و آلوبیا بلنکاس تهیه کند که آنها را در شیشه‌های شیشه‌ای می‌فروشد. او می‌گوید: «تمام گونه‌هایی که ما انتخاب می‌کنیم برای طعم و مزه رشد می‌کنند. و ما آن‌ها را به آرامی می‌پزیم تا طعم شگفت‌انگیزشان حفظ شود.» کتاب آشپزی Bold Bean Co او اخیراً به کتابفروشی ها راه یافته است و مملو از ایده های خلاقانه دستور پخت است: از کدو سبز زغالی، لوبیا سیاه و سس رومسکو، تا نخود، توت فرنگی و ماست سماق ترد.

Image: Milly Fletcher
Image: Milly Fletcher

🛈 گردآوری و تحقیق: تحریریه اخبار مثبت
⌨️ ترجمه و ویراستاری: تحریریه اخبار مثبت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا