اخبار مثبتجامعهجهانحتی بهترسبک زندگیفرهنگ

او لباس عروسی خود را در فیس بوک هدیه داد. خیلی زود دیگران هم همین کار را کردند.

گوندولین استولگیس با همسرش فرانک استولگیس در روز عروسی شان در 6 می. استولگیس تصمیم گرفت لباس خود را به عروس دیگری بدهد.

jsj

گوندولین استولگیس دقیقاً می‌دانست که از لباس عروس چه می‌خواهد: یک لباس توری آستین بلند با قطار مهره‌ای. او همچنین می‌دانست که فقط یک بار آن را می‌پوشد – که با توجه به قیمت گزاف لباس‌های طراحان، او را آزار می‌داد.

او تصمیم گرفت حداکثر قیمت او 1000 دلار باشد. هنگامی که او در اکتبر گذشته شروع به خرید لباس کرد، استولگیس به زودی لباس رویاهای خود را پیدا کرد، اگرچه این لباس بسیار فراتر از بودجه او بود و 3000 دلار بود.

استولگیس با خیره شدن به انعکاس خود در یک مغازه لباس عروس در وارن، اوهایو، تصمیم گرفت که ولخرجی کند.

استولگیس، 37 ساله، که معاون یک آژانس کارکنان است، گفت: “من عاشق آن شدم.”

گوندولین استولگیس در لباس عروسی اش. (به لطف گوندولین استولگیس)
گوندولین استولگیس در لباس عروسی اش. (به لطف گوندولین استولگیس)

اما او کمی ملاحظات داشت.

او گفت: «نمی خواستم آنقدر پول خرج لباسی کنم که در جعبه بگذارم و دیگر هرگز نپوشم. “این فقط من نیستم.”

بنابراین، استولگیس طرحی را ارائه کرد. او پس از عروسی خود در 6 می، این لباس را به عروسی که در غیر این صورت نمی‌توانست لباس مجلسی بخرد، هدیه می‌کرد.

استولگیس که تا قبل از عروسی اش هزینه لباس را به صورت اقساط ماهانه پرداخت می کرد، گفت: «می دانستم این چیزی نیست که بخواهم آن را نگه دارم.

او با دانستن اینکه چگونه لباس های گزاف می تواند به دست بیاید – میانگین قیمت یک لباس عروس در سال گذشته حدود 1800 دلار بود – تصمیم گرفت به جای فروش آن را ببخشد.

او به رسانه های اجتماعی رفت تا عروسی پیدا کند که از پوشیدن آن به همان اندازه او هیجان زده شود.

استولگیس در یک پست فیس بوک در 19 می که در گروه های مختلف به اشتراک گذاشته بود، نوشت: “من در آن کاملاً زرق و برق دار بودم و می خواهم شخص دیگری احساس من را احساس کند.”

او چندین عکس از لباس مجلسی گذاشت و اندازه آن را در یک نظر توضیح داد. او همچنین نکاتی را بیان کرد: گیرنده لباس باید در عرض چند ماه پس از پست، تاریخ عروسی داشته باشد و پس از پوشیدن آن، عروس باید آن را خشکشویی کرده و به عروس دیگری تحویل دهد و یک زنجیره مداوم ایجاد کند. .

او نوشت، هدف او این بود که «تا زمانی که لباس می‌تواند به کار خود ادامه دهد».

او از هر کسی که علاقه مند بود خواست برای او پیام خصوصی بفرستد و توضیح دهد که چرا این لباس را می خواهد. این پست به طور گسترده به اشتراک گذاشته شد، و هنگامی که اخبار محلی داستان را دریافت کردند، حتی بیشتر گسترش یافت. ارسال‌ها شروع به سرازیر شدن کردند، و تا آخرین مهلت درخواست در 2 ژوئن، استولگیس 72 پیام دریافت کرد – همه آنها را با همسرش خواند.

یک ارسال برجسته بود. از مارگارت هاید بود که در شهرستان پورتیج، اوهایو زندگی می کند.

هاید، 32 ساله، در یک پیام خصوصی فیس بوک به استولگیس نوشت: «بین کووید و زندگی که لیموهای گندیده را به سمت ما پرتاب می کند، بودجه عروسی ما کمتر می شود.

او در ادامه توضیح داد که چرا این لباس را می‌خواست و کمی در مورد خودش به اشتراک گذاشت.

هاید که در یک فروشگاه قطعات خودرو کار می کند، می نویسد: «من یک زن ساده هستم که دوست ندارم زیاد درباره خودش صحبت کند.

او ادامه داد: «من تا جایی که می توانم به جامعه خود خدمت می کنم.

هاید که به زودی می‌داند، آلیشیا اشلی، خواهر شوهرش نیز چند روز قبل از سوی هاید به استولگیس پیام فرستاد.

اشلی نوشت: “او فداکارترین فردی است که من می شناسم.” “من هرگز زنی شایسته تر را ندیده ام که آرزوی تو را داشته باشد که این لباس را به کسی پس از او ببخشی.”

هاید گفت که در ابتدا در مورد شرکت در مسابقه لباس مردد بود، اما به اشلی گفته بود که به لباس مجلسی علاقه مند است. این همان سبکی بود که او می‌خواست اما نمی‌توانست آن را بپذیرد.

“من یک بخشنده هستم. هاید که در آخرین لحظه تصمیم گرفت استولگیس را ارسال کند، گفت:

در یک لایو فیس بوک در 4 ژوئن، استولگیس عروس خوش شانسی را که لباس او را دریافت خواهد کرد، معرفی کرد. هاید در شوک بود.

هاید که دور و بر لباسی را جست‌وجو کرده بود، اما نتوانست لباسی را پیدا کند که مقرون به صرفه باشد، گفت: «اصلاً انتظار برنده شدن نداشتم. او به عنوان آخرین راه حل در نظر داشت لباس خود را بسازد.

او گفت: “من چندین مورد را پیدا کردم که دوست داشتم، اما هیچ راهی وجود نداشت که بتوانم هزاران دلار برای یک شب پول نقد کنم.”

استولگیس شخصاً با هاید ملاقات کرد تا لباسی را که هاید قصد دارد آن را به همراه کفش‌ها و چند جواهرات خود پس از پوشیدن آن در عروسی خود در ماه اکتبر تقدیم کند.


استولگیس گفت: “من او را ملاقات کردم و احساس کردم که قرار بود چنین شود.”

مارگارت هاید، سمت چپ، لباس استولگیس را دریافت می کند، که او در ماه اکتبر در عروسی خود خواهد پوشید. (به لطف گوندولین استولگیس)
مارگارت هاید، سمت چپ، لباس استولگیس را دریافت می کند، که او در ماه اکتبر در عروسی خود خواهد پوشید. (به لطف گوندولین استولگیس)

هاید افزود: “این واقعیت که من می توانم این را نیز منتقل کنم، کاملاً دوست دارم.”

دیگران مجذوب این مفهوم شدند. در روند تلاش برای یافتن گیرنده لباس خود، استولگیس پیام هایی از بسیاری از زنان دریافت کرد که مایل بودند لباس عروسی خود را نیز تقدیم کنند.

استولگیس گفت: «لباس‌های بسیار زیاد و افراد مهربان زیادی وجود دارد.

او تصمیم گرفت یک گروه فیس بوک به نام لباس‌های رویای مشترک راه‌اندازی کند تا زنان سراسر جهان را تشویق کند که لباس‌های خود را به کسی که دوست دارد آن را بپوشد، هدیه دهند.

در توضیحات این گروه آمده است: «همه لباس‌ها رایگان هستند و از مالک قبلی اهدا و تمیز شده و تحویل داده شده‌اند».

استولگیس گفت، زنان حق دارند لباس‌های خود را هر طور که می‌خواهند تغییر دهند، با این اخطار که پس از پوشیدن و شستن، آن‌ها را دوباره در گروه قرار می‌دهند تا عروس دیگری ادعا کند.

در چهار هفته از راه اندازی این گروه، بیش از 2100 عضو به آن ملحق شده اند و تقریباً 100 عروس با موفقیت لباسی را برای پوشیدن در روز عروسی خود انتخاب کرده اند.

«این دیگر به من مربوط نیست. این در مورد افراد دیگری است که می خواهند لباس خود را به شخص دیگری که به آن نیاز دارد بدهند. “این واقعا کار می کند، و بسیار دوست داشتنی است.”

جنیفر فرانسیس، 58 ساله، یکی از اولین اعضایی بود که به این گروه پیوست و با هیجان لباس رسمی بدون بند عاج خود را که برای عروسی آتی خود در ماه آگوست خرید، اما در نهایت لباس متفاوتی انتخاب کرد، ارائه کرد. لباس مجلسی پوشیده نشده است و تمام برچسب ها هنوز روی آن هستند.

فرانسیس که در شهر نیویورک زندگی می کند، گفت: “من واقعاً می خواستم با این لباس به کسی برکت بدهم.”

جنیفر فرانسیس در لباس عروسی جدیدی که به عروسی که توانایی خرید آن را نداشت اهدا کرد. (از جنیفر فرانسیس)
جنیفر فرانسیس در لباس عروسی جدیدی که به عروسی که توانایی خرید آن را نداشت اهدا کرد. (از جنیفر فرانسیس)

فرانسیس گفت، چند زن آن را می خواستند، اما یک عروس بود که تنها چند روز تا عروسی اش فاصله داشت و به دلیل مشکلات مالی، هنوز لباس مجلسی نپوشیده بود. فرانسیس پول پرداخت کرد تا لباس اکسپرس به کمبریج، MD، جایی که زن زندگی می کند، ارسال شود.

فرانسیس که یکی از پنج مدیر گروه فیس بوک است و همچنین پست ها را زیر نظر می گیرد تا مطمئن شود هیچ کس سعی در فروش چیزی ندارد، گفت: “او بسیار قدردان بود.”

در پایان، “من آن لباس را برای خودم نگرفتم. فرانسیس گفت: واقعاً برای او بود.

همراه با لباس عروس، زنان نیز شروع به استفاده از لباس‌های ساقدوش عروس، مجموعه‌های مادر عروس و سایر لوازم جانبی کرده‌اند.

مادر استولگیس، لیزا تونر، دو لباس از لباس های خود را در گروه فیس بوک هدیه داد.

او گفت: “من دیگر هرگز آنها را نمی پوشم و می خواهم به کسی اجازه دهم از آنها لذت ببرد.” «آنها قرار بود برای همیشه در کمد من آویزان شوند. حداقل یک نفر اکنون می‌تواند این لباس‌ها را بپوشد و نگران هزینه‌های هزاران دلاری برای چیزی نباشد که قرار است چهار تا پنج ساعت بپوشد.»

او ادامه داد: “وقتی گوندولین تصمیم گرفت این کار را انجام دهد، من شگفت زده شدم.” “من فکر می کنم این ایده فوق العاده ای است. امیدوارم همه جا پخش شود و هر زن را بخنداند.”

این دقیقا آرزوی دخترش است.

استولگیس گفت: «من می‌خواهم تا جایی که می‌توانیم به عروس‌های زیادی کمک کنم. “همه سزاوار این هستند که در روز عروسی خود احساس زیبایی کنند.”

🛈 منبع: سایت Washington Post
⌨️ ترجمه و ویراستاری: تحریریه اخبار مثبت

دکمه بازگشت به بالا