اخبار مثبتجامعهفرهنگهنر

“این احساس روستا را تغییر داده است”: هنرمندانی که کرکره مغازه ها را روشن می کنند

حومه‌ای در منچستر به هنرمندان اجازه می‌دهد تا کرکره‌ها و دیوارهای مغازه‌ها را رها کنند. اکنون امیدوار است که الهام بخش شهرهای دیگر برای انجام همین کار باشد

اد ولارد، یکی از بنیانگذاران ویتینگتون والز، پروژه ای که در حومه ویینگتون منچستر مستقر است، می گوید: «ویتینگتون می تواند به خاطر آن شناخته شود.

او سرپرستی گروهی از مردم را برعهده می گیرد که با خلق آثار هنری بر روی کرکره ها و دیوارها، هر کاری که می توانند برای روشن کردن محله انجام می دهند.

ولارد می گوید: «هدف ایجاد حس مکان، سرزندگی و شخصیت از طریق تزریق رنگ و هنر خیابانی است. ما فکر می‌کنیم که می‌تواند الهام‌بخش و مایه افتخار مردم محلی باشد.»


از زمان شروع این پروژه از 18 ماه پیش، طیف گسترده ای از هنرمندان بیش از 45 کرکره مغازه را نقاشی کرده اند و 15 نقاشی دیواری روی دیوارها ایجاد کرده اند.

ولارد می‌گوید: «این واقعاً تغییر کرده است، برای بهتر شدن، ظاهر و احساس روستا.

تصویر اصلی: Ed Wellard

این مقاله جدیدترین مقاله از مجموعه «اختراع مجدد خیابان بزرگ» ما است. در هفته‌های اخیر، مثبت نیوز به مردم، مکان‌ها و پروژه‌هایی که جان تازه‌ای در شهرها و مراکز شهرهای بریتانیا می‌بخشند، در حالی که بسیاری از غول‌های خرده‌فروشی آن‌ها را رها می‌کنند، روشن شده است.


🛈 گردآوری و تحقیق: تحریریه اخبار مثبت
⌨️ ترجمه و ویراستاری: تحریریه اخبار مثبت

دکمه بازگشت به بالا