اخبار مثبتجامعهجهاندموکراسیسبک زندگیعدالت

چگونه بهترین دوست انسان به بازپروری زندانیان در انگلیس کمک می کند

به زندانیان در انگلستان آموزش داده می شود که سگ های کمکی را برای جامعه تربیت کنند و شرایط لازم را کسب کنند تا بتوانند پس از آزادی کسب و کار خود را راه اندازی کنند.

jsj

راشل ترافورد یک سری از دروازه‌ها را در HMP Doverdale، یک زندان با امنیت بالا، رده B در استافوردشایر، انگلستان باز می‌کند. همانطور که او در داخل محوطه زندان سرگردان می شود، صدای پارس سگ ها به گوش می رسد. اما این‌ها ماستیف‌های فوم‌دار و فک‌دار فیلم‌ها نیستند که برای ایجاد ترس در مغز یک فراری بالقوه طراحی شده‌اند. اینها توله سگ هستند: دانش آموزان سرزنده و دم تکان پروژه Restart Dogs.

در نوامبر 2021، Dovegate اولین زندان مردان بزرگسال در انگلستان بود که یک دوره آموزش تمام وقت سگ را اجرا کرد. این برنامه با استفاده از تیمی از نگهبانان حرفه ای سگ (و داوطلبانی که از سگ ها در عصرها و آخر هفته ها مراقبت می کنند)، سگ های کمکی را برای جامعه آموزش می دهد. در عین حال به مردانی که در حال گذراندن محکومیت های قابل توجه هستند، مهارت ها و شرایط لازم را می دهد تا مربی و نگهبان سگ شوند.

سگ های کمکی از افراد ناتوان در انجام کارهای روزمره زندگی مانند تخلیه ماشین لباسشویی و باز کردن درها حمایت می کنند. حیوانات باید به شدت آموزش ببینند که ممکن است تا دو سال طول بکشد.

در داخل زندان، هر روز هفته شاهد 9 نفر زندانی این برنامه هستیم که یاد می گیرند چگونه رفتارهای خاصی – مانند حمل – را از طریق تقویت مثبت به سگ ها القا کنند.

ترافورد می‌گوید: وقتی ترافورد، متخصص رفتار حیوانات پشت پروژه، درباره روان‌شناسی تربیت سگ صحبت می‌کند، می‌تواند درباره سیستم زندان صحبت کند: «مجازات رفتارهای بد را سرکوب می‌کند، اما به ایجاد رفتار مثبت کمکی نمی‌کند. “تنها راه برای ایجاد یک مسیر عصبی جدید این است که به آن پاداش دهیم.”

دان بخشی از پذیرش افتتاحیه است. این فرصت که قبلاً یک فروشنده مواد مخدر در زندان بود، او را تشویق کرد که همه اینها را «یک شبه» رها کند. او می‌گوید: «چیزی که واقعاً احتمال ارتکاب مجدد من را کاهش می‌دهد این است که نمی‌خواهم دوباره مرتکب جرم شوم». «شما باید تمایل به مصرف مواد را با فعالیتی معنادار کاهش دهید. این من را زمینگیر می کند.»

این دوره شرکت کنندگان را با برخی از مهارت های مفید برای زندگی فراتر از دیوارهای زندان مجهز می کند
این دوره شرکت کنندگان را با برخی از مهارت های مفید برای زندگی فراتر از دیوارهای زندان مجهز می کند

مدارک تحصیلی و مهارتی که او می‌آموزد، تصویری از زندگی بدون جرم و جنایت در بیرون از دیوارهای زندان را نشان می‌دهد.

ترافورد می‌گوید: «اکنون این گروهی از زندانیان هستند که ما نباید نگران آنها باشیم. «آنها عاری از مواد مخدر، عاری از حادثه هستند، مدیریت آنها در بال آسان است. معمولاً در بین جمعیت زندانی، آزمایش تصادفی مواد مخدر وجود دارد. اگر آنها در برنامه ما هستند، اجباری است. اگر شکستی داشته باشند، بیرون هستند.»

با وجود آن، تنها یک زندانی از برنامه حذف شد، در اولین روزهای آن. همانطور که ترافورد با ظرافت بیان می کند، “آنها باید کمی کار شخصی تری انجام می دادند”.

چیزی که واقعاً احتمال ارتکاب مجدد من را کاهش می‌دهد این است که نمی‌خواهم دوباره مرتکب جرم شوم

راهنمای کالج پلیس در مورد برنامه‌های آموزش سگ‌های زندانی نشان می‌دهد که «به طور کلی، شواهد نشان می‌دهد که این مداخله جرم و جنایت را کاهش داده است»، بر اساس اطلاعات مورد استفاده محدود از Restart Dogs و تعداد انگشت شماری از برنامه‌های مشابه نوپا.

در خارج، اولین سگ فارغ التحصیل این برنامه، نیکا – که بخشی از آن توسط دن آموزش داده شد – در سال 2022 تحت مراقبت آلفرد پیترکن، مرد جوان مبتلا به اوتیسم قرار گرفت.

تابیتا پیترکن، مادر آلفرد، می‌گوید: «نیکا فوق‌العاده است». «وقتی او احساس کرد که یک فروپاشی اتفاق می افتد … اگر کمی طولانی شود، او را به بیرون می برد. ما توانسته‌ایم در کافه‌ها بنشینیم و نوشیدنی بنوشیم، کاری که او قبلاً انجام نمی‌داد.»

روزهای اولیه برای این پروژه است، اما شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد این پروژه جرم و جنایت را کاهش می‌دهد
روزهای اولیه برای این پروژه است، اما شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد این پروژه جرم و جنایت را کاهش می‌دهد

ترافورد در حال گسترش این برنامه به زندان سوم به نام Fosse Way در نزدیکی لستر در ماه نوامبر است و یک موسسه خیریه راه اندازی می کند تا به زندانیان تازه آزاد شده کمک کند تا مشاغل تربیت سگ خود را راه اندازی کنند.

با پایان یافتن محکومیت او در دسامبر 2024، این بدان معناست که فرصتی برای زندانیانی مانند دان وجود خواهد داشت که در طرف مقابل به کار خود ادامه دهند.

تصاویر: ویل هولدکرافت


🛈 منبع: سایت Restart Dog Project
⌨️ ترجمه و ویراستاری: تحریریه اخبار مثبت

دکمه بازگشت به بالا