اخبار مثبتبدن و ذهنسلامتی

امیدهای تازه ای برای تشخیص زودهنگام پارکینسون ایجاد شد

جمع بندی خبرهای خوب این هفته

این هفته در مورد مقابله با بیماری پارکینسون دوز دوز خبرهای دلگرم کننده ای منتشر شد، به طوری که محققان در دو طرف کره زمین راه هایی را برای شناسایی زودتر این بیماری کشف کردند.

Image: Andrea Piacquadio
Image: Andrea Piacquadio

در دانمارک، دانشمندان دانشگاه کپنهاگ دریافتند که آسیب به DNA میتوکندری در سلول‌های مغز مانند آتش‌سوزی در این اندام پخش می‌شود و علائمی شبیه پارکینسون ایجاد می‌کند. توسعه روشی برای تشخیص این قطعات DNA آسیب دیده در خون می تواند راه را برای تشخیص و درمان زودهنگام هموار کند.

در همین حال در استرالیا، محققان موسسه فلوری ملبورن معتقدند کمبود پروتئین مرتبط با پارکینسون می‌تواند به تشخیص این بیماری ده‌ها سال قبل از ایجاد آسیب غیرقابل برگشت کمک کند.

آنها به بیماران یک ترکیب مصنوعی تزریق کردند که به پروتئین مغز VMAT2 متصل می‌شود و این ترکیب در اسکن‌ها برای برجسته کردن مناطق از دست رفتن نورون‌ها نشان داده می‌شود. این کشف می تواند برای غربالگری پارکینسون 20 تا 30 سال قبل از ظاهر شدن علائم آشکار مورد استفاده قرار گیرد.

پروفسور فلوری، کوین بارنهام، گفت که پارکینسون اغلب در میانسالی شروع می شود و تا سنین بالا پنهان می ماند. وی گفت: «هدف بلندمدت ما یافتن راهی برای تشخیص زودتر بیماری و درمان افراد قبل از ایجاد آسیب است.»


🛈 گردآوری و تحقیق: تحریریه اخبار مثبت
⌨️ ترجمه و ویراستاری: تحریریه اخبار مثبت

دکمه بازگشت به بالا