اخبار مثبتاقتصادانرژیجامعهجهانرپورتاژرسانهسبک زندگیعلم و دانشمحیط زیستمقالاتنوآوری

خودروهای برقی راز کثیفی دارند. مسابقه برای پاکسازی آن ادامه دارد

عرضه خودروهای الکتریکی یک مشکل زیست محیطی را حل می کند و مشکلی دیگر ایجاد می کند، اما راه حل هایی در افق است.

پیشرفت‌های جدید در بازیافت راه‌حلی برای آسیب‌های زیست‌محیطی ناشی از تقاضای سرسام‌آور برای باتری‌های لیتیوم یون (Li-ion) ارائه می‌کند.

بازار پر رونق خودروهای برقی باعث تقلا برای لیتیوم، نیکل، کبالت و سایر مواد معدنی مورد استفاده برای ساخت باتری‌های انرژی‌دهنده آن‌ها شده است.

تجارت کثیف استخراج لیتیوم با اتهامات مسموم شدن رودخانه ها در تبت و آرژانتین و کمبود آب در شیلی، درگیر بحث و جدل شده است، در حالی که استخراج کبالت در جمهوری دموکراتیک کنگو با برده داری مدرن مرتبط است.

بازیافت باتری‌های لیتیوم یون، که معمولاً پیچیده‌تر هستند و حتی می‌توانند منفجر شوند، اگر با احتیاط درمان نشود، بسیار گران تمام شده است و برخی تخمین‌ها نرخ بازیافت جهانی را تنها 5 درصد می‌دانند.

با این حال، تعداد فزاینده‌ای از شرکت‌های بازیافت تلاش می‌کنند حلقه سلول‌های Li-ion را ببندند و آنها را از دفن زباله در امان نگه دارند و از پیشرفت‌هایی در هیدرومتالورژی استفاده می‌کنند، جایی که مواد موجود در باتری‌ها در اسیدها و حلال‌ها حل و جدا می‌شوند.

در ایالات متحده، جفری برایان استراوسل، مدیر ارشد فنی سابق تسلا، شرکت Redwood Materials را در نوادا راه اندازی کرد. کارخانه آن (تصویر زیر) قصد دارد تا سال 2025 مواد بازیافتی کافی برای باتری های EV 5 متری تولید کند. هفته گذشته این شرکت توسعه بازیافت باتری دوچرخه های الکترونیکی را اعلام کرد.

هدف تاسیسات مواد ردوود ایجاد یک زنجیره تامین دایره ای برای وسایل نقلیه الکتریکی است. تصویر: مواد ردوود
هدف تاسیسات مواد ردوود ایجاد یک زنجیره تامین دایره ای برای وسایل نقلیه الکتریکی است. تصویر: مواد ردوود

این شرکت حمایت وزارت انرژی ایالات متحده را در قالب وام 2 میلیارد دلاری (1.7 میلیارد پوند) به دست آورده است و با آئودی، فولکس واگن و تویوتا برای بازیافت باتری های برقی خود شریک شده است.

سخنگوی این شرکت گفت: “مأموریت Redwood ایجاد یک زنجیره تامین دایره ای برای وسایل نقلیه الکتریکی است که آنها را پایدارتر می کند و تنها گران ترین جزء یعنی باتری ها را از بین می برد.” “افزایش زنجیره تامین مواد باتری داخلی بهترین راهی است که می توانیم به اهداف برقی سازی 2030 ایالات متحده برسیم.”

در کانادا، Li-cycle دارای چهار کارخانه است که 30000 تن باتری در سال بازیافت می‌کنند و برنامه‌هایی برای سه مکان دیگر در دست خط لوله است.

در همین حال، در بریتانیا، جایی که باتری‌های لیتیوم یون EV باید برای پردازش به خارج از کشور فرستاده شوند، Altilitech، یک شرکت فناوری سبز با هدف کربن زدایی زنجیره تامین EV، در مناقصه افتتاح اولین مرکز بازیافت در نوع خود است. این شرکت 3 میلیون پوند بودجه دولتی دریافت کرده است و امیدوار است تا سال 2025 در سایت جدیدی در Teesside عملیاتی شود.


🛈 منبع: Redwood Materials
⌨️ ترجمه و ویراستاری: تحریریه اخبار مثبت

دکمه بازگشت به بالا