اخبار مثبتجامعهجهانحتی بهترسردبیرمحیط زیستمقالاتهنر

یک اکوسیستم مرجانی پر جنب و جوش از هزاران مجسمه قلاب بافی با بحران آب و هوا مقابله می کند

بخشی از قصد Crochet Coral Reef این است که جوامع محلی را درگیر کند

jsj

گزارش جدیدی که این هفته توسط یک آژانس استرالیایی منتشر شد، می گوید که دیوار مرجانی بزرگ 1400 مایلی ششمین سفید شدن انبوه خود را پشت سر گذاشته است. حدود 91 درصد از اکوسیستم‌های دریایی رنگارنگ تحت تأثیر این فاجعه اخیر قرار گرفتند که با افزایش دمای آب روی می‌دهد. بلایایی مانند این با تشدید بحران آب و هوا بیشتر می شود و هنرمندانی مانند کریستین و مارگارت ورتهایم را وادار می کند تا با نمایش های خیره کننده از آنچه می تواند برای همیشه از بین برود پاسخ دهند.

خواهران استرالیایی ساکن کالیفرنیا، پروژه صخره‌های مرجانی قلاب‌بافی را در سال 2005 برای مقابله با ویرانی‌های ناشی از سفید کردن، ماهیگیری بیش از حد، گردشگری و آلودگی‌های کشاورزی از طریق محیط‌های گسترده و پرمشغله آغاز کردند. بیش از 40000 اثر اقیانوسی اکنون در موزه فریدر بوردا در بادن-بادن مشاهده می شود و گالری را به اکوسیستم های بافتی تبدیل می کند که در بالای ستون ها قرار گرفته و در جعبه های شیشه ای محافظت می شوند. Wertheims این پروژه را توضیح می دهد:

مانند موجودات ارگانیکی که از آنها تقلید می‌کنند، ساخت این مجسمه‌های دست‌ساز به زمان نیاز دارد – زمانی که در میلیون‌ها بخیه به نمایش درآمده است. زمانی که برای موجودات زمینی، از جمله انسان ها و cnidarians در حال اتمام است. زمان چارچوبی را برای پروژه ریف تشکیل می دهد، زیرا با افزایش CO2 در جو ما زمان به طور فزاینده ای با کمبود مواجه می شود و آنچه ما برای صرف زمان بر روی آن انتخاب می کنیم بازتابی از ارزش های ما است.

بخشی از قصد Crochet Coral Reef این است که جوامع محلی را درگیر کند و تا کنون تقریباً 20,000 نفر فرم های مبتنی بر فیبر خود را ارائه کرده اند که حدود 5,000 نفر فقط در بادن-بادن در این نمایشگاه شرکت کرده اند. از زمان آغاز به کار در دوسالانه ونیز 2019، این نمایشگاه به بیش از 20 فضا از لندن و دوبلین تا پیتسبورگ و واشنگتن دی سی سفر کرده است و تا 26 ژوئن در موزه فریدر بوردا در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت. پروژه ماهواره‌ای رایگان نیز در این نمایشگاه در حال اجراست. موزه آموزش تانگ در ساراتوگا اسپرینگز، نیویورک، تا 12 ژوئن.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مشارکت در پروژه و شانس دیدن حضوری موجودات نساجی، از سایت Crochet Coral Reef دیدن کنید. شما همچنین ممکن است از اکوسیستم های نخ Mulyana لذت ببرید. (از طریق آرت نت)

جزئیات "مرجان ماهواره ای بادن-بادن"، بخشی از پروژه جهانی صخره مرجانی قلاب بافی
جزئیات “مرجان ماهواره ای بادن-بادن”، بخشی از پروژه جهانی صخره مرجانی قلاب بافی
جزئیات "مرجان ماهواره ای بادن-بادن"، بخشی از پروژه جهانی صخره مرجانی قلاب بافی
جزئیات “مرجان ماهواره ای بادن-بادن”، بخشی از پروژه جهانی صخره مرجانی قلاب بافی
جزئیات مربوط به "ریف ماهواره ای بادن-بادن"
جزئیات مربوط به “ریف ماهواره ای بادن-بادن”
"Red Nudibranch Reef" (2022). عکس © IFF توسط ربکا ریکمن
“Red Nudibranch Reef” (2022). عکس © IFF توسط ربکا ریکمن
جزئیات مربوط به "ریف ماهواره ای بادن-بادن"
جزئیات مربوط به “ریف ماهواره ای بادن-بادن”
"ریف ماهواره ای بادن-بادن"
“ریف ماهواره ای بادن-بادن”
"ریف ماهواره ای بادن-بادن"
“ریف ماهواره ای بادن-بادن”
"جنگل مرجان" در گالری های هنری دانشگاه لیهای، پنسیلوانیا. عکس از LUAG توسط استفانی وتو
“جنگل مرجان” در گالری های هنری دانشگاه لیهای، پنسیلوانیا. عکس از LUAG توسط استفانی وتو

🛈 منبع: سایت Colossal
⌨️ ترجمه و ویراستاری: تحریریه اخبار مثبت

دکمه بازگشت به بالا