اخبار مثبتتندرستیجامعهجهانمقالات

یک پدربزرگ به نوه خود الهام می بخشد که سرشار از صداقت و عشق زندگی کند

هنگامی که جفری پری نه ساله بود، پدربزرگش تونی پری به او به عنوان همجنسگرا معرفی شد. بعدا جفری هم اومد بیرون. آنچه قبلاً یک رابطه نزدیک بود برای هر دوی آنها معنادارتر شد.

jsj

راشل مارتین، مجری برنامه:

اکنون زمان StoryCorps است. وقتی جفری پری در حال بزرگ شدن بود، پدربزرگش، تونی، به عنوان یک مرد همجنسگرا به او برخورد کرد. در سال 2009، آنها به StoryCorps آمدند تا در مورد آن لحظه فکر کنند.

تونی پری: یادم می آید از من پرسیدی، آیا مادربزرگ شرلی می داند که تو همجنس گرا هستی؟ آیا پدرم می داند که تو همجنس گرا هستی؟ آیا مادرم می داند که شما همجنس گرا هستید؟

جفری پری: من دوست دارم به مردم بگویم که شما راه را برای من هموار کردید. اما وقتی از کمد بیرون آمدم، اولین کسی که فهمید تو نیستی، بابا. فکر می کنم می ترسیدم، می دانید، چه فکر می کنید. آیا برای من می ترسی؟ من بودم…

تی پری: خیلی واقعی. وقتی تو داشتی من همه اینها را داشتم.

جی پری: آره. پس من فوراً به شما نگفتم. من خیلی خوش شانسم که تو را در زندگی ام دارم. و این یک افتخار است که شما را به عنوان پدربزرگ دارم.

مارتین: اخیراً، جفری 33 ساله با پدربزرگش به StoryCorps بازگشت تا در مورد چگونگی تغییر اوضاع صحبت کند.

تی پری: من پیرتر شدم. و اتفاقات زیادی برای جامعه همجنسگرایان افتاده است.

جی پری: حق با شماست. ازدواج از آخرین باری که صحبت کردیم گذشت.

تی پری: اما همچنین، مادربزرگ شما درگذشت، که بسیار سخت بود. خدایا، حدس می‌زنم 50 سال از هم جدا شدیم. اما ما هنوز دوستان خیلی خوبی بودیم. خیلی زحمت کشید، اما ارزشش را داشت.

جی پری: شما 82 ساله هستید. در این مرحله از زندگی تان همجنس گرا بودن برای شما چه معنایی دارد؟

تی پری: این فقط تا حدی که می توانم معتبر است، زیرا در حال حاضر هیچ ترسی از بیرون آمدن با مردم ندارم. اما می ترسم که تنها باشم. پیر شدن سخته اما من بسیار سپاسگزارم زیرا خانواده ای بسیار حامی دارم. می دانید، بسیاری از مردان همجنس گرا، مردان خانواده که بیرون می آیند، آن را از دست می دهند. و من هرگز انجام ندادم.

جی پری: آره. وقتی به مردم می گویم که پدربزرگ همجنس گرا دارم، همیشه شگفت زده می شوند. و تو به من نشان دادی که بودنت تنها چیزی است که نیاز داری. و هرگز اجازه ندهید کسی به شما جور دیگری بگوید.

تی پری: آره.

جی پری: شما چراغ راهنمای من در انتخاب های زندگی من خواهید بود، زیرا همیشه بوده اید.

تی پری: فقط امیدوارم زندگی شما به زیبایی زندگی من باشد.

جی پری: دوستت دارم بابا.

تی پری: متشکرم. دوستت دارم جف

مارتین: تونی پری و نوه اش جفری پری در روچستر، نیویورک مکالمات آنها در مرکز فولکلایف آمریکا در کتابخانه کنگره آرشیو شده است.


🛈 منبع: npr.org
⌨️ ترجمه و ویراستاری: تحریریه اخبار مثبت

دکمه بازگشت به بالا