اخبار مثبتجامعهجهانحتی بهترسبک زندگیسردبیرمقالات

20 راه برای فراتر رفتن از ممنوعیت پلاستیکی یکبار مصرف جدید انگلیس

از روز یکشنبه، کسب و کارها در انگلیس دیگر نباید برخی از اقلام پلاستیکی یکبار مصرف، از کاسه تا چوب بادکنک، را عرضه کنند، بفروشند یا عرضه کنند. در اینجا 20 راه برای رفتن حتی بیشتر در خانه شما آورده شده است

jsj

1 بطری های پلاستیکی شیر را با شیشه های قابل شارژ تعویض کنید
در «روزهای خوب قدیم»، شیر در بطری‌های شیشه‌ای می‌آمد و با وسایل نقلیه برقی به درب خانه می‌رسید. اما شیشه در حال بازگشت است و – بسته به مکان – ممکن است بتوانید آن را نیز تحویل بگیرید. لبنیات محلی خود را جستجو کنید، در مغازه گوشه ای یا خواربارفروشی مستقل بپرسید، یا یک شبکه ملی تحویل مانند Drink Milk را امتحان کنید.

2 کاری کنید که قبلاً صاحب آن هستید، سخت‌تر کار کند
با توجه به تحقیقات فزاینده ای که به ظروف پلاستیکی آشپزخانه اشاره می کند که به آسیب میکروپلاستیک روی بدن ما کمک می کند، وسوسه انگیز است که مقدار زیادی را در سطل بازیافت بیندازیم. در عوض کاربردهای جایگزین مانند پیچ های مرتب سازی در انبار یا نگهداری بذرها را بیابید.

3 یک جعبه بخواهید
کیسه های قابل استفاده مجدد در حال حاضر استاندارد هستند، اما فراموش کردن آنها در زمان عجله آسان است. اگر این کار را می‌کنید، به‌جای خرید «کیف زندگی» دیگر، به دنبال یک جعبه باشید یا بخواهید. برخی از سوپرمارکت‌ها معمولاً پشته‌ای در نزدیکی باغ‌ها دارند.

4 از شامپوها و صابون ها استفاده کنید
برای یک حمام بدون پلاستیک، بطری‌های فشرده صابون، شامپو و نرم‌کننده را با میله‌هایی با ماندگاری بیشتر تعویض کنید. تحقیقات نشان می‌دهد که ردپای کربن صابون مایع در هر شستشو ۲۵ درصد بیشتر از میله‌ها است. برای تولید پنج برابر انرژی بیشتری نیاز دارد و حمل و نقل آن نیز سنگین تر است. با استفاده از میله ها از پلاستیک و گازهای گلخانه ای صرفه جویی خواهید کرد.

5 از خمیر دندان، مسواک و نخ دندان بدون پلاستیک استفاده کنید
برای لحظه‌ای در حمام بمانید، مارک‌های خمیردندان‌های بدون ضایعات مانند Georganics را مسواک بزنید، به مسواک‌های چوبی با موهای الیاف طبیعی بروید و نخ دندان قابل کمپوست‌سازی عاری از نایلون و پلی استر را جستجو کنید.

6 به سراغ رول لوکس بدون پلاستیک بروید
و از بالا … به پایین.
شرکت B Who Gives a Crap کاغذ بازیافتی و دستمال توالت بامبو را تولید می کند که در بسته بندی های کاغذی عرضه می شود. این شرکت همچنین سهمی از سود خود را به بهبود وضعیت بهداشتی در کشورهای در حال توسعه اهدا می کند.

7 یک بطری آب قابل استفاده مجدد تهیه کنید
خرید آب در بطری های پلاستیکی باعث تخلیه جیب و سیاره زمین می شود. یک بطری قابل استفاده مجدد تهیه کنید و از برنامه Refill استفاده کنید تا بدانید کجا می توانید آن را به صورت رایگان دوباره پر کنید.

8 نان سوپرمارکت را کنار بگذارید
به نانوای محلی خود برگردید و به جای نان های پلاستیکی از سوپرمارکت نان تازه بخرید. بهتر است خودتان آن را درست کنید: آیا می توانید بر اسرار خمیر ترش مسلط شوید؟

نان های پخته شده در خانه را می توان در سطل نان یا کیسه پارچه ای نگهداری کرد و پلاستیک را کاهش داد. تصویر: کیت رمر
نان های پخته شده در خانه را می توان در سطل نان یا کیسه پارچه ای نگهداری کرد و پلاستیک را کاهش داد. تصویر: کیت رمر

9 محصولات پاک کننده قابل شارژ مجدد یا خانگی را امتحان کنید
بعد از حمام، آشپزخانه یکی دیگر از مولدهای عظیم زباله های پلاستیکی است. بطری های اسپری و فشرده را می توان بارها و بارها استفاده کرد، بنابراین از پر کردن مجدد به اندازه کپسول استفاده کنید. شرکت هایی مانند Neat و Spruce به فروش آنلاین می پردازند و سوپرمارکت ها محدوده های خاص خود را دارند. اگر دوست دارید که در ساختن خودتان تلاش کنید، نانسی برتوییستل منبعی از حکمت در این موضوع است. کتاب پاک و سبز او: 101 نکته و نکته برای خانه ای دوستدار محیط زیست مکان خوبی برای شروع با نکات و هک های تمیز کردن طبیعی است.

10 برس و پارچه های ظرفشویی خود را عوض کنید
اگر می توانید، برس هایی با دسته چوبی با برس های طبیعی و پارچه های نخی یا بامبو با ماندگاری طولانی انتخاب کنید. پارچه های نخی بافتنی به سبک قدیمی برای سال ها ماندگاری دارند و می توان آن ها را برای عقیم کردن آب پز کرد.

11 استفاده مجدد
یکبار مصرف یک مفهوم است، لازم نیست به معنای واقعی کلمه در نظر گرفته شود. از بسته‌بندی‌ها و کیسه‌های غذا برای بسته‌بندی ناهار، وان‌های مطبوعاتی و قابلمه‌ها برای نگهداری و انجماد باقیمانده‌ها استفاده کنید. برای مثال Birtwhistle پیشنهاد می‌کند از کیسه‌های پلاستیکی موجود در جعبه‌های غلات برای پختن شیرینی استفاده کنید.

12 سطل فیلم چسبیده
به طور مشابه، بسته های مواد غذایی پارچه ای با روکش مومی قابل استفاده مجدد را بررسی کنید. آیا می توانید برای همیشه با فیلم چسبیده خداحافظی کنید؟

13 حیوانات خانگی خود را دبلاست کنید
زمان برای چند ترفند جدید است. به جای جویدن های پلاستیکی، به سگ خود جایگزین های طبیعی و پایداری مانند شاخ، جویدن ریشه و چوب های چوب زیتون بدهید و اسباب بازی های فیبر طبیعی و توپ های چوب پنبه ای را روی دوستان گربه خود امتحان کنید.

حذف پست‌های ناخواسته می‌تواند پلاستیک را کاهش دهد و (به کناری از صورتحساب) اطمینان حاصل کند که فقط پستی را که می‌خواهید دریافت می‌کنید. تصویر: Rinck Content Studio
حذف پست‌های ناخواسته می‌تواند پلاستیک را کاهش دهد و (به کناری از صورتحساب) اطمینان حاصل کند که فقط پستی را که می‌خواهید دریافت می‌کنید. تصویر: Rinck Content Studio

14 یک بیانیه مد بنویسید
بیشتر پارچه های جدید به شکلی از پلاستیک ساخته می شوند، از جمله نایلون، اکریلیک، پلی استر و پلی آمید، و هر بار که آنها را می پوشیم یا می شوییم الیاف پلاستیکی ریز را در هوا و آب آزاد می کنند. با تلاش برای انتخاب لباس هایی که از منسوجات طبیعی ساخته شده اند، تغییر کمد لباس بعدی خود را به یک کمد لباس پایدار تبدیل کنید. خرید دست دوم نیز یک گزینه عالی است.

15 حذف از نامه های ناخواسته
آن تبلیغات و بروشورها برای چیزهایی که هرگز به آنها نیاز نخواهید داشت، اغلب در پلاستیک پیچیده می شوند. ثبت نام با Mailing Preference Service یکی از راه های جلوگیری از آنهاست. برای یک لیست کامل از اقداماتی که می توانید برای جلوگیری از موج نامه های ناخواسته بردارید، Citizens Advice اطلاعاتی در اینجا دارد.

16 چای کیسه ای خود را چک کنید
تنها در بریتانیا ما هر روز حدود 165 میلیون فنجان چای می نوشیم. این تعداد زیادی چای کیسه ای است که بسیاری از آنها حاوی پلی پروپیلن، منبع دیگری از میکروپلاستیک ها هستند. بسته بندی روی بسته بندی خود را بررسی کنید و به دنبال یک مارک بدون پلاستیک باشید یا – حتی بهتر از آن – برگه را شل کنید و از قوری یا دمنوش استفاده کنید.

17 آدامس را رها کنید
معده سخت است، اما درست است: آدامس معمولی از پلی وینیل استات ساخته می شود، همان ماده ای که برای ساخت چسب، کیسه های پلاستیکی و بطری استفاده می شود. آن را تف کنید – برای همیشه – یا یک جایگزین بدون پلاستیک مانند Nuudgum بجوید.

کوفتی بهتر: گلبرگ ها و برگ ها جایگزین های طبیعی برای زرق و برق پلاستیکی هستند. تصویر: جسیکا لی
کوفتی بهتر: گلبرگ ها و برگ ها جایگزین های طبیعی برای زرق و برق پلاستیکی هستند. تصویر: جسیکا لی

18 زرق و برق خندق
در حالی که جعبه اسباب بازی را پلاستیک زدایی می کنید، به کمد صنایع دستی نیز سری بزنید. زرق و برق های استاندارد با پلاستیک پلی اتیلن ترفتالات (PET) با روکش آلومینیوم ساخته می شوند، اما نیازی به از دست دادن درخشش شما نیست: در مورد جایگزین های زیست تخریب پذیر موجود در اطراف تحقیق کنید یا به جای آن از گل یا برگ استفاده کنید.

19 از خرید بادکنک و سایر تزیینات یکبار مصرف برای مهمانی خودداری کنید
بادکنک های فویل لاتکس و مایلار ضایعاتی هستند و می توانند برای حیات وحش کشنده باشند. بادکنک‌ها نقطه پایانی هستند، اما اگر نگران این هستید که در مهمانی‌ها شرکت کنید، به دکوراسیون‌های جایگزین سازگار با محیط‌زیست مانند پوم‌های کاغذی، پنکه‌ها و باندینگ‌ها نگاه کنید.

20 خرید به صورت عمده
به دنبال فروشگاه هایی باشید که بتوانید کالاهای خشک را در ظروف یا کیسه های کاغذی خود قرار دهید. هم‌کاری با همسایگان یا همکاران می‌تواند از پول‌های ارزشمند شما نیز صرفه‌جویی کند.


🛈 گردآوری و تحقیق: تحریریه اخبار مثبت
⌨️ ترجمه و ویراستاری: تحریریه اخبار مثبت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا