اخبار مثبتاقتصادتندرستیجامعهجهانحتی بهترسبک زندگیسردبیرمقالات

20 راه برای خرید دقیق تر (و مقاومت در برابر فشار برای جدا شدن از پول نقد)

خرده فروشان تاکتیک های زیادی برای وادار کردن شما به پول نقد دارند. در اینجا نحوه کنار گذاشتن آنها در حین خرید با دقت بیشتر آمده است

تلاش برای گذراندن راه خود به سوی خوشبختی تضمینی است که حساب بانکی شما را خالی می کند و خانه و کمد لباس شما را با شلوغی های ناخواسته پر می کند، اما راه دیگری وجود دارد. خرید آگاهانه به این معنی است که قبل از تحویل کارت نقدی برای فکر کردن، مکث کنید و مطمئن شوید که با قصد و هدف، مطابق با ارزش‌ها و بر اساس امکانات خود، خرید می‌کنید. بنابراین، به جای مصرف‌گرایی، بیاموزید که چگونه انگیزه‌های خود را مهار کنید و با این 20 نکته خرید آگاهانه، مسیر خود را به دور از شلوغی روز فروش طی کنید.

1 در مبادله یا سوئیش شرکت کنید

تعویض لباس های زائد با یک دوست همفکر به شما این وزوز جدید را می دهد، طول عمر لباس های شما را افزایش می دهد و تقاضا برای تولید جدید را سرکوب می کند. برای تازه‌تر شدن کمد لباس‌های اجتماعی‌تر و سازمان‌یافته‌تر، در یک مهمانی «سوئیش» شرکت کنید، که اساساً یک مهمانی تعویض لباس است. این می تواند به سادگی جمع شدن چند دوست برای مبادله، یا یک رویداد اجتماعی با هدف دوگانه مقابله با زباله و تقویت روابط محلی باشد.

Image: Dan Gold
Image: Dan Gold
Image: Chad Madden
Image: Chad Madden

2 برنامه های خرید را از گوشی خود حذف کنید

فکر می‌کنید با بررسی آخرین روند مد، یا فهرست جدید پرفروش‌ترین‌ها، فقط کمی وقت خود را از دست خواهید داد و قبل از اینکه متوجه شوید، یک پتوی بوریتو و کمد لباسی پر از کلوخ‌های جدید وجود دارد که به سمت درب شما می‌آیند. برنامه‌ها را حذف کنید و از خبرنامه‌های فروشگاه‌ها حذف کنید تا خریدهای فوری آنلاین را متوقف کنید و خود را از آن «معامله‌های فروش» ساختگی مصون کنید. صحبت از اینکه…

3 حقایق را درک کنید

بلک فرایدی ممکن است مانند یک سود خوب به نظر برسد، اما تجزیه و تحلیل توسط کدام؟ مغالطه را آشکار می کند قهرمان مصرف‌کننده 208 مورد از «تعاملات» جمعه سیاه سال گذشته را در خرده‌فروشی‌های بزرگ تجزیه و تحلیل کرد و متوجه شد که اکثریت قریب به اتفاق آن‌ها اصلاً معاملاتی نبودند – 98 درصد آن‌ها قیمت یکسان یا حتی ارزان‌تر در بقیه سال بودند. What می‌گوید: «تحقیق ما نشان می‌دهد که نیازی نیست برای شرکت در جمعه سیاه تحت فشار باشید، زیرا به ندرت ارزان‌ترین زمان برای خرید است؟» ویرایشگر خرده فروشی ال کلارک.

Image: Markus Spiske
Image: Markus Spiske
Image: Becca Mchaffie
Image: Becca Mchaffie

4 محرک های خود را درک کنید

محرک‌های هزینه‌های احساسی مانند حسادت یا ترس یا از دست دادن فرصت را بشناسید و مراقب باشید خرده‌فروشانی که سعی می‌کنند از آن‌ها سوء استفاده کنند، مثلاً ادعا می‌کنند محصولی دارای عرضه محدود است. خرید برای تقویت خلق و خوی زمانی که احساس ضعف می کنید یکی دیگر از مواردی است که باید مراقب آن باشید، با این حال دکتر گرت هاروی، مدیر روانشناسی مصرف کننده در آژانس ارتباطات Decide، همچنین توصیه می کند تشخیص دهید که چه زمانی در اوج هستید و عادات خرید خود را مطابق با آن تنظیم کنید. او می‌گوید: «شما تمایل دارید چیزها را به روشی کمتر انتقادی ارزیابی کنید. “تحقیقات نشان می دهد که ما در شرایط روحی خوب حدود 12٪ بیشتر هزینه می کنیم.”

5 به جای آن چیزهای رایگان دریافت کنید

حتی بدون بازکردن کیف یا کیف پول خود، خارش خرید خود را خراش دهید. سایت‌هایی مانند freestuff.co.uk هدایایی را برای همه چیز، از غذای گربه گرفته تا لوازم آرایش، فهرست می‌کنند، که اغلب فقط برای لایک کردن یک صفحه رسانه‌های اجتماعی و پر کردن یک فرم است. در همین حال، سایت‌های پخش جریانی از جمله Apple TV و Paramount Plus دوره‌های آزمایشی رایگان هفت روزه را برای ثبت‌نام ارائه می‌دهند – فقط فراموش نکنید که اشتراک خود را قبل از پایان دوره آزمایشی لغو کنید.

Image: Bastian Riccardi
Image: Bastian Riccardi
Image: Thought Catalog
Image: Thought Catalog

6 خود را مشخص کنید

تحقیق خود را در مورد خرده فروشان آنلاین انجام دهید تا مطمئن شوید که آنها قانونی هستند، و بازخورد و بررسی سایت های سازمان های مورد اعتماد را بررسی کنید. هلن دیودنی، قهرمان مصرف‌کننده، با نام مستعار گاو شاکی، نسبت به تاکتیک‌های فروش نامناسب در رسانه‌های اجتماعی هشدار می‌دهد. او هشدار می دهد: “تبلیغات جعلی و پروفایل های جعلی می توانند شما را با پیشنهادات جذب کنند و سپس شما را به سایت هایی بفرستند که در آن مورد کلاهبرداری قرار می گیرید.”

7 دست دوم بخرید

خرید صرفه جویی دیگر متعلق به محیط زیست آگاه نیست، این یکی از پایه های اصلی صنعت مد است و تحقیقات نشان می دهد که اگر از قبل خرید کنید، تنها نیستید. تجزیه و تحلیل توسط گلوبال دیتا نشان می دهد که بازار جهانی فروش مجدد لباس در پنج سال از سال 2016 بیش از دو برابر شده است و قرار است بین سال های 2022 تا 2026 با رشد 85 درصدی دیگر به 338.4 میلیارد دلار (271.4 میلیارد پوند) برسد. خرده فروشان بزرگی مانند Ikea و Asda نیز وارد عمل شده اند. آنها بخشی از شورای جدید تغییر دایره ای هستند که برای ترویج فروش مجدد مبلمان مستعمل ایجاد شده است.

Image: Jon Tyson
Image: Jon Tyson
Image: Tim Mossholder
Image: Tim Mossholder

8 از مشاغل محلی حمایت کنید

روزهای فروش بزرگ را فراموش کنید و با خرید محلی در محله خود سرمایه گذاری کنید. کسب‌وکارهای کوچک رگ حیات جوامع هستند و در حالی که مستحق شناسایی در تمام طول سال هستند، در شنبه کسب‌وکارهای کوچک، که برای سال 2023 در 2 دسامبر است، مورد توجه ویژه قرار می‌گیرند. علاوه بر خرید با آن‌ها، می‌توانید با ستایش آن‌ها در شبکه‌های اجتماعی، نظرات مثبت و انتشار این خبر به دوستان و خانواده حمایت خود را نشان دهید.

9 کاری کنید که وسایلتان دوام بیشتری داشته باشند

اعتبار زیست محیطی خود را در آستین خود بپوشید و با پیوستن به جنبش مرمت قابل مشاهده، تعمیر لباس را به یک بیانیه مد تبدیل کنید، یا روی لباس هایی از برندهای ارائه دهنده خدمات تعمیر، مانند پاتاگونیا یا هیوت دنیم، سرمایه گذاری کنید. برای لوازم خانگی، ظروف، مبلمان و موارد دیگر، به دنبال کافه تعمیرات محلی خود باشید، یا با دانش آنلاین، به گجت ها جان تازه ای بدهید. پروژه راه اندازی مجدد یک منبع عالی برای یادگیری نحوه تعمیر قطعات الکترونیکی مصرف کننده خراب و کند است.

Image: Kilian Seiler
Image: Kilian Seiler
Image: Torbjorn Helgesen
Image: Torbjorn Helgesen

10 از لیست خرید استفاده کنید

اگر به هر حال قصد خرید آن را داشته باشید، فقط یک معامله واقعی است – خریدهای فوری می تواند به معنای هدر دادن پول برای کارهای بیهوده باشد که هرگز نمی دانستید به آن نیاز دارید. جورجینا استورمر، مشاور، می‌گوید: «وقتی ما چیزهایی را که واقعاً باید بخریم بررسی نکرده‌ایم، می‌تواند بسیار سخت باشد. «فهرستی تهیه کنید، از رضایت تیک تاک کردن هر کالا لذت ببرید، و همچنین از این که بدانید چیزهایی را نمی‌خرید که به سادگی به آن‌ها نیاز ندارید، لذت ببرید.»

11 یک «سهم خرید» انجام دهید یا چیزهای خود را حسابرسی کنید

فکر کردن به چیزهایی که قبلاً به دست آورده‌اید به شما کمک می‌کند از خرید موارد تکراری بی‌معنی جلوگیری کنید، در حالی که شما را به سمت خریدهای مبتنی بر نیاز به جای تمایل هدایت می‌کند. احتمالاً چند خرید ناگهانی فراموش شده را در پشت کمد پیدا خواهید کرد: فوراً آنها را فشار دهید یا سعی کنید خانه های جدیدی برای آنها پیدا کنید. برای دکور و مبلمان، قبل از پخش کردن، به دقت فکر کنید که چگونه اضافات جدید با سبک موجود خانه شما سازگار است.

Image: Zoe Van Poetsprins
Image: Zoe Van Poetsprins
Image: Kaylah Matthews
Image: Kaylah Matthews

12 برای انتخاب وقت بگذارید

با عجله خرید کنید، در فراغت توبه کنید. این احساسی است که برای هر کسی که پشیمانی شدید از خرید خود به خود را تجربه کرده است آشناست. استورمر می‌گوید: «شاید عجله زیادی برای ورود به فهرست خرید خود دارید، که با نورهای روشن و آهنگ‌های سریع مغازه‌ها یا دستورالعمل‌های «اکنون خرید» در سایت‌های خرید تحریک شده‌اید. “آهسته، زمان خود را برای انتخاب هر مورد اختصاص دهید و واقعاً تصور کنید که گیرنده – یا خودتان – از هر خریدی لذت می برد.”

13 با چیزهای ناخواسته خود کارهای مفید انجام دهید

غنایم حاصل از وسایل بی‌نظیر خود را به جای دور انداختن آن‌ها به یک موسسه خیریه اهدا کنید، یا از طریق یک سایت فروش دست دوم یا گروه دوچرخه آزاد برای آنها خانه‌های جدیدی پیدا کنید. ارزش این را دارد که با گروه‌های اجتماعی تماس بگیرید تا ببینید آیا می‌توانید نیازهای محلی را برآورده کنید یا خیر، و مراقب فرصت‌هایی برای تجارت لوازم قدیمی و شکسته برای ابتکارات بازیافت باشید، که تخفیف‌هایی را در قیمت کالای جدید به ارمغان می‌آورد.

Image: Prudence Earl
Image: Prudence Earl
Image: Anthony Tran
Image: Anthony Tran

14 سعی کنید برای مدتی چیزی نخرید

خریدن چیزی جز اقلام ضروری برای یک هفته یا حتی یک ماه شما را مجبور می‌کند تا عادات خرید خود را دوباره ارزیابی کنید و در مناطقی که بیش از حد خرج می‌کنید، خانه خود را بخرید. با برنامه ریزی و بودجه بندی وعده های غذایی و ملزومات خانواده از قبل فکر کنید و از زمان بدون خرید خود برای امتحان کردن فعالیت های رایگان مانند بازدید از موزه، بازی های رومیزی یا گذراندن وقت در طبیعت استفاده کنید. مریلین دوونیش، مربی و درمانگر بلندمدت، خرید را برای برآوردن نیاز به جای میل پیشنهاد می کند. او توصیه می کند: «به جای خرید به خاطر آن، صبر کنید تا یک خرید احتمالی توجه شما را جلب کند و آن را با آنچه واقعاً نیاز دارید ارزیابی کنید.

15 به این فکر کنید که اقلام چگونه و کجا ساخته می شوند

انتخاب های آگاهانه ای داشته باشید که تأثیر گسترده تر یک محصول یا نام تجاری بر جهان را در نظر بگیرد. با کیف پول خود برای تولید پایدار، تجارت منصفانه و شرایط کار ایمن رای دهید. از مد سریع، بسته بندی بیش از حد و شیوه های آلاینده خودداری کنید. دوونیش می گوید: «به جای خریدهای کوتاه مدت، به سرمایه گذاری های بلندمدت فکر کنید. “کیفیت را نسبت به قیمت‌های ضعیف ارزش قائل شوید و بدانید که برخی چیزها در فروش هستند زیرا تقریباً فقط برای این منظور ساخته شده‌اند.”

Image: JKN
Image: JKN
Image: Ello
Image: Ello

16 آنچه را که دارید تمام کنید

در بریتانیا، ما سالانه 6.4 میلیون تن غذای خوراکی را دور ریخته می‌کنیم، که برای تهیه 15 میلیارد وعده غذایی یا برای تغذیه کل جمعیت سه بار در روز برای تقریباً سه ماه کافی است. از محتویات کمد و یخچال خود استفاده کنید قبل از اینکه مقدار بیشتری از آن را بپاشید و به جای هدر رفتن به فکر فریز کردن محصولات باشید. وقتی صحبت از لباس می‌شود، کیت فلچر، کارشناس پایداری، استاد آکادمی سلطنتی دانمارک در کپنهاگ و دانشگاه متروپولیتن اسلو نروژ، توصیه می‌کند که یاد بگیریم آنچه داریم را دوست داشته باشیم، نه اینکه مشتاق چیز جدید باشیم.

17 گیرنده های دوپامین خود را با چیزهای دیگر تغذیه کنید

خرید، مرور و ایجاد لیست آرزوها، هورمون احساس خوب، دوپامین را آزاد می کند، همان ماده شیمیایی که با مصرف محرک هایی مانند کوکائین ترشح می شود. خوشبختانه هنوز هم می‌توانید ارتفاع طبیعی را بدون برخورد به خیابان بالا بگیرید: فقط ببینید چه چیزی دکمه‌های شما را فشار می‌دهد. استورمر می‌گوید: «موسیقی بگذارید، ورزش کنید، با یک دوست همراه شوید». ممکن است متوجه شوید که راه‌های دیگری نیز وجود دارد که می‌توانید آن حس لذت را بدون نیاز به مراجعه به مغازه‌ها احساس کنید.»

Image: Unsplash
Image: Unsplash
Image: Artem Beliaikin
Image: Artem Beliaikin

18 مراقب تاکتیک های تلنگر باشید

خرده فروشان از چند ترفند حیله گر برای جدا کردن شما از پول نقد استفاده می کنند. یکی از رایج‌ترین سوء استفاده‌ها، چیزی به نام نظریه چشم‌انداز، این ایده که در ذهن ما، زیان بیشتر از سود است. دکتر هاروی توضیح می‌دهد: «خرده‌فروشان پیشنهاد ویژه‌ای را بیان می‌کنند تا احساس کنند که اگر آن را قبول نکنید، ضرر می‌کنید، نه اینکه بر چیزی که به دست می‌آورید تأکید کنند. به طور کلی، پیام ضرر یک و نیم تا دو و نیم برابر قدرتمندتر از سود است.

ترفند دیگری که باید مراقب آن بود، پیشنهاد چند نفر در تسویه‌حساب‌های آنلاین است. هاروی می‌گوید: «دکمه «اکنون بخر» یک انتخاب مستقیم بین «آن را بخرم یا نه؟» است. وقتی چندتایی به شما پیشنهاد می شود، به طور خودکار شروع به فکر کردن به این می کنید که چند خرید کنید، در حالی که در واقع سؤالی که باید بپرسید این است: “اصلاً من آن را می خواهم؟”

19 یک تجربه بخرید

احتمالاً نمی‌توانید کفش‌هایی را که پنج سال پیش خریده‌اید، به یاد بیاورید، اما آن شب با همسرتان بیرون رفتید و گروه مورد علاقه‌تان را دیدید؟ فراموش نشدنی ماندگاری خاطرات بیشتر از مادیات است. آن‌ها داستان‌های زندگی ما را غنی می‌کنند و مدت‌ها پس از محو شدن لذت زودگذر خرید مادی، شادی پایدار را برای ما به ارمغان می‌آورند. در واقع، مطالعات نشان می‌دهند که ما از کارهایی که انجام می‌دهیم بیشتر از چیزهایی که می‌خریم، خوشحال می‌شویم، بنابراین بیشتر هزینه‌های خود را به خاطره‌سازی اختصاص دهید – به سفرهای تئاتر، کنسرت‌ها، جشنواره‌ها یا ماجراجویی‌های بیرون از خانه فکر کنید.

Image: Krists Luhaers
Image: Krists Luhaers
Image: Jeffery Erhunse
Image: Jeffery Erhunse

20 به آن زمان بدهید

در مورد خریدها، به خصوص خریدهای بزرگ فکر کنید و قانون 48 ساعت را اجرا کنید: کالا و هزینه آن را یادداشت کنید و چند روزی را صرف فکر کردن در مورد اینکه آیا واقعاً آن را می خواهید. ممکن است تعجب کنید. مکث برای فکر کردن نیز راه خوبی برای فرار از کلاهبرداری است. دیودنی هشدار می دهد: «در خرید عجله نکنید. کلاهبرداران سعی می‌کنند از تکنیک‌های فروش تحت فشار استفاده کنند، مانند ایجاد فوریت کاذب برای خرید یک کالا، این که شما احساس کنید چیزی به فروشنده مدیون هستید یا استفاده از ادعاها و وعده‌های غیرواقعی.


🛈 گردآوری و تحقیق: تحریریه اخبار مثبت
⌨️ ترجمه و ویراستاری: تحریریه اخبار مثبت

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا