آموزشاخبار مثبتجامعهرپورتاژرسانهسردبیرفرهنگمقالات
موضوعات داغ

چگونه مخاطبان پادکست خود را در کستباکس افزایش دهیم

از هر نقطه از جهان که باشی به ما نزدیکی

“چگونه مخاطبان پادکست خود را افزایش دهم؟”

این سوال، تولیدکنندگان پادکست‌های مشتاق به رشد و همچنین پادکسترهای سابقه دار را به طور یکسان به چالش می کشد، باید بدانید که این موضوع به روح اصلی پادکست شما مربوط می‌شود.
این که: من چیزی برای گفتن دارم و مردم باید آن را بشنوند.
از شروع اولین بیننده تا میلیونی شدن شما، این فکر رشد کانال ادامه خواهد داشت و شما را مجبور می‌کند راه‌های جدیدی برای برقراری ارتباط و حفظ مخاطبانی که برای به دست آوردن آنها زحمت کشیده‌اید، پیدا کنید.
این پست قصد دارد به شما کمک کند رویکرد خود را با تمرکز بر درس‌هایی از بازاریابی و مدیریت رسانه‌های اجتماعی تنظیم کنید تا حضور کانال خود را به اوج خود برسانید. شما صدای خود را پیدا کرده‌اید، اکنون زمان آن است که مردم آن را بشنوند.

پادکست های معروف
پادکست های معروف

کارهایی که قبل از شروع تولید پادکست‌‌ می توانید انجام دهید:

1. بدانید چه کسی هستید

با استفاده از پلتفرمی مثل کستباکس که در آن زندگی آنلاین همه نمایه و طبقه‌بندی می‌شود، مهم است بدانید که در چه موقعیتی قرار دارید تا بتوانید به طور موثر خود را در منظر محتوا مطرح کنید. برای هر کانالی مهم است که هر از گاهی روی پایه اصلی محتوای خود فکر کند. دانستن اینکه چه چیزی محتوای شما را متمایز می‌کند می‌تواند برای شنوندگان جدید الهام‌بخش و یا باعث افزایش وفاداری شنوندگان شما را در پی داشته باشد، همچنین با شخصی‌سازی اشتیاق و علاقه‌های خود می‌توانید ارتباط با شنوندگان را آسان‌تر کنید.

2. روی محتوای جذاب تمرکز کنید

اکنون که می‌دانید تصمیم به تولید پادکست گرفته‌اید، مهم است که مطمئن شوید محتوایی سازگار، مرتبط و جذاب تولید می‌کنید. در تولید محتوا، این اعتماد به قابلیت اطمینان بینش شما و آپلودهایتان است که شنوندگان فداکار و وفادار را ایجاد و افزایش می‌دهد. با مخاطبان خود شفاف و سازگار باشید تا بدانند کانال شما در مورد علایق آنها صحبت خواهد کرد. اطمینان حاصل کنید که وقتی یک قسمت ایجاد می‌کنید، متنی که در توضیحات می‌نویسد به زمینه موضوعی که به آن می پردازید مرتبط باشد.

اگر از مکالمه‌هایی که از قبل دارید محتوا تولید می‌کنید حتماً صدای خود را به ترکیب اضافه کنید و مطمئن شوید که کانال شما برداشتی منحصر به فرد از موضوع مورد نظر ارائه می‌دهد، نه فقط صدای دیگری که آنچه قبلاً گفته شده را تکرار می‌کند. محتوای خود را با مصاحبه‌ها بهبود دهید تا دیدگاه‌های گسترده‌تری را در جایگاه خود ارائه دهید. مصاحبه شوندگان شما همچنین انتظار دارند محتوای شما را برای تبلیغ خود تبلیغ کنند. با پاسخ دادن به بازخورد آنها یا پاسخ دادن به سؤالات آنها در قسمت‌های مربوطه، شنوندگان خود را درگیر کنید. آنها را تشویق کنید تا با محتوا تعامل داشته باشند و به آنها بگویید که به همان اندازه که آنها به شما گوش می‌دهند، به آنها گوش می‌دهید.

3. رسانه‌های اجتماعی موثر

ما در عصری زندگی می‌کنیم که شبکه‌ها و رسانه‌های اجتماعی این امکان را برای هر چیزی فراهم می‌کنند که به حجم بحرانی دست یابد، زیرا مردم آن را در پلتفرم‌های مورد علاقه خود به اشتراک می‌گذارند و تبلیغ می‌کنند.
مهم است که از این شبکه‌ها در گسترش شنوندگان خود بهره ببرید.
به نظرات کاربران را با دیدگاه تشویقی پاسخ دهید و در آن مشارکت کنید زیرا این بهترین راه برای بهبود محتوای شما است.
شما با این کار، هم ورودی زمان واقعی را در مورد مطالب خود دریافت خواهید کرد و هم جامعه‌ای ایجاد می‌کنید که در آن کاربران احساس راحتی می‌کنند.
اطمینان حاصل کنید که شنوندگان شما می‌دانند کجا با شما تماس بگیرند و آنها را تشویق کنید که این کار را انجام دهند.
برای گسترش بیشتر محتوای پادکست، گروه‌های مختلف در شبکه‌های اجتماعی یا موضوعات با محتوای تبلیغاتی را سازماندهی کنید.
به دنبال پادکست‌های دیگر باشید و با آن‌ها همکاری کنید، می‌توانید از پلتفرم‌های مربوطه خود برای تبلیغ یکدیگر استفاده کنید و از دنبال‌کنندگان آن‌ها به نفع خود استفاده کنید.
از تبلیغ پادکست خود در شبکه‌های اجتماعی شخصی خود نترسید تا از اعتمادی که در زندگی واقعی ایجاد کرده‌اید استفاده کنید.
پادکست های زیادی وجود دارد، هر کاری که می‌توانید انجام دهید تا پادکست خود را به جلوی صف بکشید.

4. خود را در همه جا تبلیغ کنید

خود را فقط به رسانه‌های اجتماعی محدود نکنید، چندین راه دیگر وجود دارد که از طریق آنها می‌توانید پادکست خود را تبلیغ کنید!
برای تبلیغ کانال خود مستقیماً با برنامه‌های پادکست ارتباط برقرار کنید.
فرصت‌های تبلیغاتی می‌توانند صفحه شما را بیشتر نمایان کنند، مانند پیشنهاد پلن های تبلیغاتی کتباکس CastBox
پیوند یا لینک پادکست خود را به امضای حساب‌های ایمیل خود اضافه کنید.
در گردهمای مجازی یا واقعی شرکت کنید که مربوط به جایگاهی است که پادکست شما در آن فعالیت می‌کند یا به طور کلی در هر کجا که مربوط به پادکست بود حضور داشته باشید.
به یاد داشته باشید، باید با شنوندگان، پادکست‌ها و پلتفرم‌های پادکست به طور یکسان ارتباط برقرار کنید تا رشد خود را به حداکثر برسانید.

مانند خیلی از چیزهای خوب در زندگی، رشد شنونده نیاز به زمان دارد.
هیچ بودجه رسانه جمعی برای مسدود کردن امواج رادیویی وجود ندارد، هیچ تیم روابط عمومی برای نشان دادن چهره شما مبارزه نمی‌کند.
این شما هستید همراه با بقیه
آنچه شما را خاص می‌کند را پیدا کنید.
باز هم، شما چیزی برای گفتن دارید و مردم باید آن را بشنوند.


🛈 گردآوری و تحقیق: تحریریه اخبار مثبت
ترجمه و ویراستاری: تحریریه اخبار مثبت

دکمه بازگشت به بالا