اخبار مثبتاقتصادبدن و ذهنتندرستیجامعهجهانحتی بهترروح و روانسبک زندگیسردبیرمحیط زیستمقالات

هفت راه حل برای کاهش بحران مسکن در بریتانیا

افزایش اجاره بها، «اثر Airbnb» و یک انتخابات پیش رو، بحران مسکن در بریتانیا را دوباره در کانون توجه قرار داده است. چه اهرم هایی را می توان برای رفع مشکل کشید؟

jsj

به نظر می‌رسد بحران مسکن در میان افزایش شدید اجاره‌بها، افزایش نرخ‌های بهره، رکوردهای فهرست انتظار برای خانه‌های شورا و هشدار فزاینده درباره «Airbnbification» شهرها، موضوع کلیدی پیش از انتخابات عمومی بعدی در بریتانیا باشد.

دولت های متوالی نتوانسته اند بحران را کنترل کنند. لایحه افزایش سطح دولت فعلی به طور گسترده به عنوان فرصتی از دست رفته برای انجام اصلاحاتی در برنامه ریزی که می توانست قفل خانه های مقرون به صرفه تر را باز کند، تلقی می شود.

بنابراین، چه راه حل هایی وجود دارد؟

1 مردم را وارد خانه های خالی کنید

بر اساس داده‌های دولتی، تعداد خانه‌های خالی طولانی‌مدت در سال جاری در هر منطقه از بریتانیا افزایش یافته است. در سال 2023، 261189 ملک خالی طولانی مدت را ثبت کرد که نسبت به سال قبل 12000 افزایش داشت.

ربکا مور، مدیر Action on Empty Homes (AEH) گفت: “این باور که کودکان در حال بزرگ شدن در تخت های مشترک در محل اقامت موقت هستند، بیش از یک چهارم میلیون خانه خالی است.” گفتن این که این یک ننگ ملی است یک دست کم گرفتن عمیق است.

خانه ها به دلایل مختلف خالی می مانند، بنابراین هیچ گلوله نقره ای برای مشکل وجود ندارد. با این حال، ولز و اسکاتلند استراتژی‌های ملی خانه‌های خالی را برای مقابله با این مشکل دارند. انگلیس ندارد.

مور می‌گوید: «برنامه ملی جدید خانه‌های خالی مدت‌هاست که به تعویق افتاده است. “دولت باید به سرعت عمل کند و بودجه و مشوق هایی برای استفاده مجدد از این خانه ها ارائه دهد.” او می افزاید که انجام این کار مزایای دیگری به همراه خواهد داشت. «تخلیه‌های طولانی‌مدت فرصت بزرگی از دست رفته برای سرمایه‌گذاری در مقاوم‌سازی سبز و ایجاد مشاغل جدید است.»

Image: Peter Horrox/iStock
Image: Peter Horrox/iStock
Image: Jörg Angeli
Image: Jörg Angeli

2 در گرفتن خانه دوم سخت بگیرید

«اثر Airbnb» تأثیر عمیقی بر بازار مسکن بریتانیا دارد، زیرا صاحبخانه‌ها از اجاره‌های بلندمدت برای تعطیلات پرسودتر و کوتاه‌مدت اجتناب می‌کنند.

این یک مشکل رو به رشد است. تحقیقات بی بی سی در سال 2022 نشان داد که تعداد اجاره های تعطیلات در انگلیس در سه سال گذشته 40 درصد افزایش یافته است. تخمین زده می شود 2.1 میلیون خانوار در بریتانیا اکنون حداقل یک ملک دیگر دارند.

جک پورتمن، افسر پشتیبانی پروژه در Action on Empty می‌گوید: «Airbnbification – فرآیندی که طی آن اجاره‌های کوتاه‌مدت Airbnb بر بازار مسکن غلبه می‌کند – با کاهش موجودی مسکن محلی، افزایش قیمت مسکن، اعیانی‌سازی، و جابه‌جایی انحصاری مرتبط است.» خانه ها.

دولت اسکاتلند در حال معاشقه با پیشنهادهایی است که می تواند راه را برای دو برابر شدن مالیات شورای شهر برای خانه های دوم هموار کند. Bath در حال بررسی چیزی مشابه است. در همین حال، ادینبورگ (تصویر) به فهرست رو به رشد شهرهایی مانند آمستردام و بارسلون در تنظیم Airbnb پیوسته است.

پورتمن می‌گوید: «بارسلونا و آمستردام چارچوب‌هایی را برای تنظیم «Airbnbification» ارائه می‌کنند که سهمیه‌های صدور مجوز قابل اجرا را با محدودیت‌های قابل نظارت در مورد چند روزی که مالکان می‌توانند واحدهای خود را اجاره کنند ترکیب می‌کند. مکانیسم‌های اجرایی مشابه ممکن است زمانی که نهادهای حاکم در سراسر بریتانیا در نظر دارند که چگونه از گسترش اجاره‌های کوتاه‌مدت جلوگیری کنند، استفاده شود.

3 خانه های بیشتری بسازید

همانطور که دولت های متوالی گواهی می دهند، گفتن آسان تر از انجام آن است.

یک مکان خوب برای شروع این است که بودجه بیشتری را به بخش های برنامه ریزی که توسط سال ها کاهش کاهش یافته اند، اختصاص دهیم. بانی ویلیامز از موسسه خیریه Housing Justice می گوید: «اجازه برنامه ریزی بیش از هر زمان دیگری طول می کشد. ما به طور موثر در بخش های کوچک برنامه ریزی خود که در طول ریاضت کاهش داده ایم، سرمایه گذاری نکرده ایم.»

موسسات خیریه مسکن همچنین از دولت خواسته اند تا توافقنامه برنامه ریزی بند 106 را تقویت کند که از نظر تئوری سازندگان را ملزم می کند که مسکن اجتماعی را در توسعه خود بگنجانند. ویلیامز می‌گوید: «توسعه‌دهندگان خصوصی اغلب از این توافق‌نامه‌ها کنار می‌روند، که وقتی به تأثیری که بر تعداد خانه‌های اجتماعی ساخته می‌شود نگاه کنید، بسیار مفید نیست.

حزب کارگر متعهد شده است که بخش 106 را تقویت کند. سوال میلیون دلاری این است: خانه های جدید کجا خواهند رفت؟ تبدیل واحدهای خرده فروشی خالی (که تعداد زیادی از آنها وجود دارد) به خانه به عنوان یک راه حل مطرح می شود. این چیزی است که دولت بریتانیا تلاش می کند با لایحه افزایش سطح خود آسان تر کند.

ویلیامز می‌گوید: «برای افراد جوان‌تر و افراد بالقوه مسن‌تر با تحرک محدود، در واقع یک گزینه واقعاً خوب است، زیرا به این معنی است که به امکانات رفاهی، حمل‌ونقل عمومی نزدیک هستید، و البته برای شهر مفید است، زیرا باز هم قدم‌های بیشتری دارید.» .

Image: Brad Weaver
Image: Brad Weaver
Image: Bristol. Credit: Martyna Bober
Image: Bristol. Credit: Martyna Bober

4 شهرهای جدید را بسازید

بریتانیا برای ساختن شهرهای جدید از صفر، از جمله میلتون کینز، بازیلدون و ولوین گاردن سیتی، فرم خوبی دارد. این ایده‌ای است که حزب کارگر (نه برای اولین بار) در بحبوحه واکنش‌های منفی فزاینده علیه مجتمع‌های مسکونی خوابگاهی که در سرتاسر بریتانیا در حال افزایش هستند، اغلب بدون زیرساخت‌های حمل‌ونقل عمومی کافی، مجدداً بررسی می‌کند.

ویلیامز می‌گوید: «ما در حال حاضر در حال ساخت شهرهای بدون اجتماعات یا حمل‌ونقل عمومی هستیم. و البته، زمانی که مردم بدون حمل و نقل عمومی وارد خانه می شوند، مجبورند با ماشین وارد شوند. ما قرار است از وابستگی به خودرو دور شویم.»

ساخت شهرهای جدید چه از نظر اقتصادی و چه از نظر اکولوژیکی پرهزینه خواهد بود. تلاش برای احیای این ایده در گذشته شکست خورده است. با این وجود، ویلیامز با احتیاط از این پیشنهاد استقبال می کند. او می‌گوید: «به همان اندازه که من به سایت‌های پرکننده علاقه دارم، این پاسخی به اعداد مورد نیاز ما نخواهد بود. این واقعیت که [کارگر] شهرهای جدید را پیشنهاد می‌کند، به نظر من، هیجان‌انگیزتر از [شهرک‌های مسکونی خوابگاهی] است.»

5 زندگی مشترک

علاقه به زندگی جمعی رونق یافته است، که می تواند راه حلی برای تنهایی و همچنین کمبود مسکن مقرون به صرفه باشد.

یکی از این کمون ها Old Hall (تصویر) در ساسکس انگلستان است. این خانه که یک خانه اعیانی سابق را اشغال کرده است، خانه حدود 50 نفر است که عمدتاً خودکفا هستند. غذا از مزرعه آنها می آید که آنها کار می کنند، آب از یک گمانه تامین می شود و نیازهای انرژی آنها عمدتاً توسط پنل های خورشیدی و دیگ های زیست توده تامین می شود. سایر چیزهایی که آنها نیاز دارند، مانند غذای اضافی، رول توالت و وسایل نظافتی، به صورت عمده خریداری می شوند و هزینه ها نیز مشترک است.

نائومی لیک، یکی از ساکنان خانه، می گوید که 15 کودک در Old Hall هستند که بسیار عالی است، زیرا دخترش یک فرزند مجرد است. لیک می گوید: «او دوست دارد در کنار بچه های دیگر باشد. او دوستانی بین 5 تا 90 ساله دارد – این بسیار بین نسلی است.

Image: Pål Hansen
Image: Pål Hansen
Image: Christopher Jolly
Image: Christopher Jolly

6 مسکن را تبلیغ کنید

یکی از ایده هایی که در محافل سیاستی مورد توجه قرار می گیرد، طرح مسکن پشتیبانی شده است. ویلیامز می‌گوید: «این مدل به افرادی که ممکن است در معرض خطر ناتوانی در پرداخت اجاره یا وام مسکن خود باشند، کمک می‌کند تا مثلاً 500 پوند در ماه از یک مستاجر دریافت کنند که یا مزایا یا شاغل است. “این باعث می شود کسی مجبور نشود به مسکن اضطراری برود. ما شاهد گروه های جدیدی از مردم هستیم که بی خانمان می شوند. افرادی که کار می کنند یا جوانانی که خانه های شلوغ را ترک می کنند. و این یک گزینه برای آنها خواهد بود، همانطور که مردم قبلاً مسکن داشتند.»

به صاحبان خانه آموزش داده می شود و برای محافظت از خانه بررسی می شود. “این یک رابطه حمایتی خواهد بود، به طوری که [مسکین] منزوی نشوند، که یکی از چالش های اسکان اضطراری است.”

7 از سالمندان بخواهید که کوچک کنند

با بالا رفتن سن جمعیت ما، کمک به افراد مسن برای کاهش حجم می تواند مقدار زیادی از سهام را آزاد کند. در واقع، طبق گزارش سال 2015 گروه پارلمانی همه حزبی (APPG) در مورد مسکن و مراقبت از سالمندان، 8 میلیون سالمند در زمان تحقیق به دنبال کوچک کردن بودند. APPG تخمین زده است که این می تواند 3.5 میلیون خانه را آزاد کند که عمدتاً دارایی های سه یا چهار خوابه هستند.

جابجایی سالمندان با هم در جوامع هم سکونت مزایای دیگری نیز به همراه دارد. یک مطالعه مشترک توسط دانشگاه آستون و موسسه خیریه ExtraCare کاهش قابل توجهی در تنهایی، اضطراب و مراجعه به بیمارستان در میان افرادی که به خانه‌های یکپارچه برای سالمندان نقل مکان کرده بودند، ثبت کرد.

یکی از این خانه ها New Ground (تصویر) در لندن است. جود تیسدال یکی از ساکنان شهر به مثبت نیوز می گوید: «به نظر می رسد که دولت و شوراهای محلی این مدل را اتخاذ کنند و فکر کنند: «این کاری است که ما باید انجام دهیم».

Image: New Ground
Image: New Ground

🛈 گردآوری و تحقیق: تحریریه اخبار مثبت
⌨️ ترجمه و ویراستاری: تحریریه اخبار مثبت

دکمه بازگشت به بالا