اخبار مثبتاقتصادبدن و ذهنتندرستیجامعهجهانحتی بهترروح و روانسبک زندگیسردبیرمحیط زیستمقالات

هشت راه برای سالم ماندن در بحران آب و هوا

"اضطراب زیست محیطی" یک چالش رو به رشد است، بنابراین برای مدیریت آن چه کاری می توانید انجام دهید؟

jsj

احساس اضطراب در مواجهه با فروپاشی آب و هوا پاسخی کاملاً طبیعی است – اما چگونه می‌توانید مطمئن شوید که احساساتتان بر شما غلبه نمی‌کند؟ چگونه می توان آنها را حتی برای خوب کانال کرد؟

از آنجایی که داده‌های Google Trends نشان می‌دهد که جستجوهای مربوط به «اضطراب آب و هوا» به طور چشمگیری افزایش یافته است – در 10 ماه اول سال 2023 در مقایسه با مدت مشابه در سال 2017، 27 برابر بیشتر شده است – ما هشت نکته برای ایجاد انعطاف‌پذیری، از چارچوب‌بندی مجدد، گردآوری کرده‌ایم. مسئله یافتن جامعه آب و هوایی شماست.

1 به یاد داشته باشید که اضطراب شما منطقی است و باعث می شود که شما را بیشتر به انجام عمل کنید

تجربه غم و اندوه و اضطراب آب و هوا پاسخی طبیعی و مسلماً دیررس به این زمان‌های نامشخص است. نگرانی و ترس از عواقب آن کاملاً طبیعی است زمانی که زندگی همانطور که می دانیم در معرض تهدید است و مردم و گونه های موجود در سراسر جهان به شدت تحت تأثیر قرار گرفته اند.

سعی کنید به یاد داشته باشید که شما تنها نیستید و احساسات شما صرفاً تجلی مراقبت و شفقت شما نسبت به سیاره زمین و ساکنان آن، انسان، گیاه و حیوان است. بر اساس تحقیقات، واقعیت این است که اگر احساس اضطراب می کنید و به طبیعت اهمیت می دهید، احتمال بیشتری وجود دارد که برای محافظت از آن اقدام کنید. و این به مراتب بهتر از چشم بستن و امیدواری به ناپدید شدن این مشکل است.

Image: Lara Jameson
Image: Lara Jameson
Image: Kamaji Ogino
Image: Kamaji Ogino

2 موضوع را مجدداً تنظیم کنید و تدبیر بشریت را در نظر داشته باشید

این اولین باری نیست که بشریت با مشکلات روبرو می شود، اما تدبیر ما به عنوان یک گونه به این معنی است که ما اغلب در مواجهه با ناملایمات شکوفا شده ایم. فناوری و نوآوری برای رویارویی با این چالش بسیج می شوند و دلایل واقعی برای خوش بین بودن به آینده وجود دارد. برای مثال، صحبت‌های زیادی درباره نقاط اوج منفی تغییرات آب و هوایی وجود دارد، اما همان منطقی که در جهت مخالف اعمال می‌شود – نقاط اوج مثبت – ممکن است راه‌حل‌هایی ارائه دهد. برخی از دانشگاهیان معتقدند که آنها به خوبی در اختیار ما هستند.

3 روی تغییراتی که می توانید ایجاد کنید تمرکز کنید

احساس غرق شدن در کار غول آسا آسان است، اما به جای تسلیم شدن در برابر احساس گناه یا اضطراب، آن را به یک نیروی محرک برای اقدام مثبت هدایت کنید. این لزوماً به این معنی نیست که خود را به نزدیکترین گذرگاه گورخر چسبانید: چیزهای کوچک نیز مهم هستند. تغییراتی در زندگی خود ایجاد کنید که با ارزش های آب و هوایی شما همسو باشد. آنها ممکن است شامل اقدامات ساده کاهش انتشار گازهای گلخانه ای مانند تعویض سفر با ماشین با دوچرخه سواری، خرید دست دوم، عایق کاری خانه یا تغییر رژیم غذایی دوستدار سیاره باشند.

Image: Micheile Henderson
Image: Micheile Henderson
Image: Kampus Production
Image: Kampus Production

4 جامعه را پیدا کنید و با هم کار کنید

بریت رای، کارشناس ترس از آب و هوا، پیشنهاد می کند که اقدام جمعی حتی بهتر از انجام آن به تنهایی است: تقویت انعطاف پذیری جامعه، استحکام عاطفی ما را می سازد. این به معنای برقراری ارتباط، توسعه روابط اجتماعی و به اشتراک گذاشتن اهداف است. برای مثال، پیوستن به یک گروه انرژی محلی یا پروژه بازگردانی را در نظر بگیرید. با کمپینی که با شما طنین انداز می شود درگیر شوید. صدای خود و نگرانی های خود را شخصاً یا از طریق فضاهای آنلاین مانند Call Your Mother و Dear Tomorrow با دیگران به اشتراک بگذارید.

5 مراقب رژیم غذایی رسانه ای خود باشید

طوفان سرفصل‌ها و تصاویری از ذوب شدن یخچال‌ها و شعله‌های وحشیانه می‌تواند فلج‌کننده باشد، اما خبرهای خوبی وجود دارد. هیچ‌کس پیشنهاد نمی‌کند که سرتان را در شن‌ها دفن کنید، اما تمرکز بر حقایق و مقالات کلیدی و مقابله با برخی از راه‌حل‌های روزنامه‌نگاری به دور کردن احساس درماندگی کمک می‌کند. آیا می‌دانستید، برای مثال، رشد پررونق انرژی سبز رویای 1.5 درجه سانتی‌گراد را زنده نگه می‌دارد؟ یا اینکه انتشار گازهای گلخانه ای چین در آستانه کاهش است؟ ربکا سولنیت اشاره می کند که اگر به دنبال شواهدی بگردید که نشان دهد ما شکست خوردیم، آن را پیدا خواهید کرد.

Image: Bastian Riccardi
Image: Precious Madubuike
Image: Precious Madubuike

6 به یاد داشته باشید که تغییر می تواند افزایشی باشد

دانشمندان ده ها سال است که زنگ خطر اضطراری آب و هوا را به صدا در آورده اند، و اکنون ما در این آشفتگی به سر می بریم، یک شبه از آن خارج نمی شویم. تغییر سیاست‌ها و قوانین زمان می‌برد تا خود را به‌عنوان تغییر قابل مشاهده نشان دهند – برای شروع اغلب تدریجی است، اما تجربه نشان می‌دهد زمانی که به نقطه اوج خاصی رسید، می‌تواند به صورت تصاعدی تبدیل شود. برای مثال استفاده از پنل های خورشیدی را در نظر بگیرید. یا خودروهای برقی در نروژ. برخی از آنها حتی ممکن است کمی خسته کننده به نظر برسند – نمی توانیم انتظار داشته باشیم که همه در مورد پیشرفت در مواد ذخیره سازی باتری هیجان زده شوند. و حتی پس از اعمال تغییرات، اندازه‌گیری تأثیر آن بر سیستم‌های آب و هوایی ما دوباره به زمان نیاز دارد.

7 مراقب سلامت روانی خود باشید

تحقیقات اخیر از امپریال کالج لندن نشان می دهد که چگونه شرایط سلامت روانی موجود مانند اضطراب و افسردگی می تواند ما را در برابر پریشانی آب و هوایی آسیب پذیرتر کند. و این هر دو راه را کاهش می دهد: پریشانی زیست محیطی می تواند مسائل مربوط به سلامت روان را تشدید کند و جوانان به ویژه آسیب پذیر باشند. خوشبختانه اقدامات معناداری وجود دارد که می توانید در زندگی خود بسازید تا در برابر چالش های آن انعطاف پذیرتر شوید. ما در اینجا به تعدادی از آنها پرداختیم.

 Image: Antoni Shkraba
Image: Antoni Shkraba
Image: Cottonbro studio
Image: Cottonbro studio

8 در صورت نیاز از کمک یا پشتیبانی حرفه ای بهره مند شوید

اگر همه چیز شکست خورد و واقعاً احساس ناراحتی کردید، از جستجوی کمک حرفه‌ای یا هر نوع حمایت دیگری ابایی نکنید. مراقب علائم هشدار دهنده ای باشید که نشان می دهد همه چیز از کنترل خارج می شود، مانند افکار مزاحم، تفکر وسواسی، حملات پانیک و بی خوابی. مشاوره یا درمان ممکن است به شما کمک کند احساسات خود را کشف کنید و راهبردهای مقابله ای را توسعه دهید. برای یک گروه حمایت از اضطراب محیطی به صورت آنلاین جستجو کنید، یا برنامه 10 مرحله ای شبکه Good Grief را بخوانید و یک گروه را در اینجا پیدا کنید.


🛈 گردآوری و تحقیق: تحریریه اخبار مثبت
⌨️ ترجمه و ویراستاری: تحریریه اخبار مثبت

دکمه بازگشت به بالا