اخبار مثبتاقتصادحتی بهترکسب و کار خوبمحیط زیستمقالات

طبیعت چه خواهد گفت؟ دومین شرکت بریتانیایی جهان طبیعی را به هیئت مدیره خود منصوب می کند

یک شرکت داخلی به دومین شرکت بریتانیایی تبدیل شده است که به طور رسمی به طبیعت در استراتژی تجاری خود نظر می دهد. ایزابلا کامینسکی کشف می کند که انجام این کار انرژی دگرگون کننده ای به جلسات می آورد

jsj

در نوامبر، House of Hackney دومین شرکتی بود که یک «نگهبان طبیعت» انسان را منصوب کرد و به آنها رأی رسمی درباره تصمیمات شرکتی داد که ممکن است بر پایداری بلندمدت تأثیر بگذارد.

فریدا گورملی یکی از بنیانگذاران شرکت مستقر در لندن است که کاغذ دیواری، پارچه، رنگ و مبلمان می فروشد. او گفت که همیشه در نظر داشت برندی ایجاد کند که به مردم اجازه دهد با طبیعت ارتباط برقرار کنند، به عنوان مثال با استفاده از مواد پایدار و کاوش در کشاورزی احیا کننده، بنابراین این یک گام بعدی طبیعی بود.

گورملی به پوزیتیو گفت: «سرپرست به شبکه‌ای از کارشناسان دسترسی خواهد داشت که در مورد موضوعات تخصصی مشاوره می‌دهند، و اگر تصمیم بگیریم از توصیه‌های آنها استفاده نکنیم، در واقع ملزم به ارائه دلیلی برای عدم انجام آن هستیم.» اخبار. “این بسیار به مسئولیت پذیری مربوط می شود.”

House of Hackney برای انجام این حرکت توسط شرکت زیبایی زیست محیطی Faith In Nature الهام گرفت که در سال 2022 با کمک شرکت حقوقی وکلای طبیعت، این مفهوم را پیشگام کرد.

سیمئون رز، مدیر خلاق Faith In Nature، به یاد می‌آورد که در اولین جلسه هیئت مدیره با یک نگهبان طبیعت، صدایی در هوا شنیده شد. «حضور در آنجا برای صحبت از طبیعت بسیار بزرگ است. شما می دانید که طبیعت وجود دارد، نه لزوماً شما را قضاوت می کند، بلکه شما را وادار می کند تا بازی خود را ارتقا دهید.”

اولین کسی که نقش نگهبان را بر عهده گرفت، برونتی آنسل، مدرس ارشد حقوق در دانشکده حقوق اسکس و مدیر وکلا برای طبیعت بود. او آن را به عنوان یک تجربه شدید توصیف کرد. بعد از اولین جلسه هیئت مدیره بود که نیمه شب با عرق سرد شدیدی از خواب بیدار شدم و [این حقیقت که من اولین کسی بودم که از طرف دنیای طبیعی صحبت کردم] مثل گلوله به من اصابت کرد. قطار – تعلیم دادن.”

فریدا و جاوی، بنیانگذاران خانه هاکنی. تصویر: خانه هاکنی
فریدا و جاوی، بنیانگذاران خانه هاکنی. تصویر: خانه هاکنی

آنسل چند ماه اول را قبل از شروع به بیان دیدگاه های طبیعت و رأی دادن به تصمیمات خاص از طرف آن، بی سر و صدا به بحث ها گوش داد.

رز گفت که این تاثیر سیاه و سفید نبوده است و آن را بیشتر به عنوان یک تغییر ذهنیت توصیف کرد. با دانستن اینکه در نهایت این عدسی در پایان وجود خواهد داشت، جایی که طبیعت نظرش را می‌پرسد، متوجه می‌شوید که خیلی زودتر در فرآیند تصمیم‌گیری شروع به چکیدن می‌کند.»

او اکنون این سوال را شنیده است: “طبیعت چه فکری می کند” در کف کارخانه شرکت. او گفت: «این معیار موفقیت است.

حضوری که برای طبیعت صحبت می کند بسیار بزرگ است. طبیعت وجود دارد، نه لزوماً شما را قضاوت می کند، بلکه شما را وادار می کند تا بازی خود را ارتقا دهید

این حرکت بخشی از روند رو به رشد شرکت ها برای تعریف هدف شرکتی خاص فراتر از سود مالی است. به عنوان مثال، شرکت‌های درگیر در کمپین قانون تجارت بهتر، تلاش می‌کنند قوانین بریتانیا را تغییر دهند تا اطمینان حاصل کنند که هر شرکتی با منافع خود در جامعه و محیط‌زیست همسو می‌شود.

افرادی که می‌خواهند از تجربیات شرکت او بیاموزند، از جمله سایر مشاغل، مؤسسات خیریه، شوراها و موزه‌ها، مرتباً با رز تماس می‌گیرند. Faith In Nature به یک پروژه تحقیقاتی در دانشگاه سیدنی کمک می کند و حتی یک راهنمای متن باز را در وب سایت خود برای شرکت هایی که علاقه مند به انجام یک اقدام مشابه هستند منتشر کرده است.

نمایشگاه خانه هاکنی. تصویر: خانه هاکنی
نمایشگاه خانه هاکنی. تصویر: خانه هاکنی

اوضاع در 12 ماه گذشته به سرعت پیش رفته است. رز گفت: «یک سال پیش، ما باید مکانیزم این موضوع را توضیح می‌دادیم، اما در حال حاضر در مرحله‌ای هستیم که این دیگر عجیب نیست. همه سازمان‌هایی که مدل‌های حاکمیتی دارند، می‌توانند آن را به روش خود اعمال کنند.»

در خانه هاکنی، گورملی گفت که فکر کردن به آنچه طبیعت می‌گوید، قبلاً تفاوت ایجاد کرده است. همین چند هفته پیش شرکت او پیشنهاد همکاری سودآوری را که با استانداردهای زیست محیطی آن مطابقت نداشت، رد کرد.

برای Ansell، که نماینده طبیعت برای House of Hackney نیز خواهد بود، این تجربه قبلاً یک “امتیاز مطلق” بوده است. مانند هر چیز پیشگامی، هرگز نمی‌دانید که قرار است در چمن‌های بلند بیفتد یا نه، اما واقعیت این است که زندگی خودش را دارد.»


🛈 گردآوری و تحقیق: تحریریه اخبار مثبت
⌨️ ترجمه و ویراستاری: تحریریه اخبار مثبت

دکمه بازگشت به بالا