اخبار مثبتجامعهجهانحتی بهترسردبیرعقیده و نظرفرهنگمقالاتهنر
موضوعات داغ

دانلود آهنگ‌‌های فیلم روزهای عالی / اسکار 2024

از هر نقطه از جهان که باشی به ما نزدیکی

روزهای عالی Perfect Days فیلمی تاثیرگذار از شادی‌های واقعی زیستن با روایتی از زندگی یک تمیزکننده توالت‌های عمومی در ژاپن به نام هیرایاما به ما یادآوری می‌کند برای یافتن شادی‌های واقعی زندگی کافیست کمی نسبت به داشته‌هایمان آگاه شویم.

فیلم روزهای عالی با بازی بازیگر بزرگ ژاپنی، کوجی یاکوشو مثال واقعی برای در لحظه زندگی کردن است، با این توضیح که در هر شرایط و موقعیت از زندگی که باشید هنوز می‌توانید در لا به لای روزمره‌های پر چالش زندگی امروزی مصداقی از شادی جدید را بیابید و از مفهوم واقعی زندگی لذت ببرید.

فیلم روزهای عالی

روزهای کامل یک مطالعه شخصیت عمیقا ملموس است که در آن بیشتر درام در چهره بازیگر منعکس می‌شود. یاکوشو با یک اجرای بسیار هنرمندانه، احساسات متناقض و عمیق زیادی را تجسم می‌بخشد. هنگامی‌که وندرس، یاکوشو را در نمای نزدیک در قاب می‌گیرد، تماشای این احساسات روی چهره او، حیرت‌انگیز است. بسیاری از اکشن فیلم در همین نماهای نزدیک رخ می‌دهند. لحظاتی که نشان می‌دهند با دنیای عمیقا پیچیده مواجه هستیم.

روزهای عالی ویم وندرس از لحاظ احساسی، شگفت‌انگیز و روشنگر است. این فیلمساز کهنه‌کار، در گامی فراتر از ملاحظات هستی‌گرایانه آثار قبلی خود، با روزهای عالی به نقطه‌ای می‌رسد که ما را به مکاشفه در ساده‌ترین خوشی‌های زندگی روزمره دعوت می‌کند. فیلم اغلب در سکوت پیش می‌رود و بیش‌تر بر اجرای بازیگر ستاره‌اش کوجی یاکوشو تکیه دارد که جایزه بهترین بازیگر مرد را برای این فیلم از جشنواره کن سال ۲۰۲۳ دریافت کرد. رابطه همزیستانه میان بازیگر و کارگردان که از طریق آن پیوند معنوی عمیق شخصیت با جهانش آشکار می‌شود، به‌طور خاص کیفیت چشمگیر و اثرگذار فیلم را می‌سازد.

فیلم روزهای عالی
فیلم روزهای عالی

انتخاب موسیقی فیلم روزهای عالی

از همان ابتدای فیلم کارگردان شما را به دنیای موسیقی دهه 1970 میلادی دعوت می‌کند البته نه فقط صرفا برای لذت بردن از یک قطعه موسیقی بلکه ترانه‌هایی که برای این فیلم انتخاب شدن همگی شامل موضوعی مثبت و انگیزشی است که در طول تماشای فیلم سطح انرژی شما را بالا می‌برد، استفاده از قدرت کلمات مثبت به شیوه‌ای ظریف و کاربردی در فیلم روزهای عالی به چشم می‌خورد.


لیست آهنگ‌های فیلم ژاپنی روزهای عالی

  1. Feeling Good (Anthony Newley _ Leslie Bricusse) by Behle
  2. Lou Reed – Perfect Day
  3. Official Van Morrison – Brown Eyed Girl
  4. Otis Redding – Sittin on The Dock Of The Bay
  5. Patti Smith – Redondo Beach
  6. Sachiko Kanenobu – Aoi Sakana (Blue Fish)
  7. The Animals – The House Of The Rising Sun
  8. The Kinks – Sunny Afternoon
  9. The Rolling Stones (Walkin’ Thru The) Sleepy City
  10. The Velvet Underground – Pale Blue Eyes

دانلود آهنگ های فیلم روزهای عالی 2023 لینک مستقیم


نامزد فیلم بلند بین المللی در آکادمی اسکار 96 | 2024

فیلم روزهای عالی نخستین‌ بار در بخش مسابقه جشنواره کن در ۲۵ مه ۲۰۲۳ به نمایش درآمد و برای کسب نخل طلای کن رقابت کرد. جدید‌ترین فیلم ویم وندرس از آن زمان در جشنواره‌های معتبر دیگری مانند تلوراید و تورنتو اکران شد و بازخوردهای بسیار مثبتی هم از جانب منتقدان و هم مخاطبان دریافت کرد. این فیلم از ۲۱ دسامبر در آلمان و از ۲۲ دسامبر در ژاپن روی پرده سینماها رفت. در تیزر فیلم از بازخوانی قطعه مشهور «پرفکت دیز» استفاده شده است که نام فیلم را هم در دل خود دارد و شنیدنی است.


🛈 گردآوری و تحقیق: تحریریه اخبار مثبت
ترجمه و ویراستاری: تحریریه اخبار مثبت

دکمه بازگشت به بالا